בנט אישר: המעלית במערת המכפלה יוצאת לדרך

בן גביר: " טוב שיש בחירות שמזכירות לימין מי בשלטון, עצוב שאחרי כל כך הרבה שנים נזכרו בנט ונתניהו להקים מעלית במערת המכפלה ולבנות 200 יחידות דיור בקרית ארבע"

נכה מדרגות מערת המכפלה
נכה מדרגות מערת המכפלה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שר הביטחון נפתלי בנט אישר היום לראשונה את עבודות בניית המעלית במבנה מערת המכפלה.

בטקס חנוכת שכונת ״נופי כרמים״ בקריית ארבע התייחס בנט למצב הפוליטי ולמתיחות הביטחונית ואמר, כי ״אנחנו בימים מאוד מיוחדים, שריבונות בארץ ישראל היא בהישג יד, שכן תכנית טראמפ טומנת בחובה פוטנציאל אדיר והזדמנות אדירה ולצד זה גם סכנות אדירות".

בנט התייחס לתכנית טראמפ ואמר, כי "במפת תכנית טראמפ כיום חברון לא מופיעה. אנחנו בדרך להגשים את חזון הריבונות, ואין מקום ראוי יותר לריבונות ישראל מאשר עיר האבות והאמהות, וחלקת גדולי האומה שלנו – הלא היא מערת המכפלה. נעמוד על כך שמערת המכפלה, וכלל היישוב היהודי בחברון יהיו בתוך מפת הריבונות שנקדם מיד אחרי הבחירות".

"עם כניסתי לתפקיד מצאתי שכונה נוספת בחברון שמחכה המון שנים לאישור. בית אחד לא נבנה 22 שנה בחברון. הוצפתי באזהרות אבל ביצענו. מדינת ישראל לא צריכה להימנע מלעשות את הדבר הנכון בכלל סחטנות באלימות של הערבים״. הוסיף שר הביטחון.

באשר לפרויקט המעלית במערת המכפלה אמר, ״לפני חודשיים, אישרתי לקדם את התכנון של פרויקט המעלית במערת המכפלה. אני יכול לדווח פה לראשונה שהתכנון הושלם. במשך שנים זה עוכב, עכשיו אני מודיע: אנחנו היום נותנים אור ירוק לביצוע של המעלון במערת המכפלה. אני מצפה גם מראש הממשלה ומשר החוץ לתמוך, אני זקוק גם לאישור שלהם. אנחנו מפסיקים את האפליה ארוכת השנים במערת המכפלה. כל אדם, בעל מוגבלות או לא, צריך לקבל את האפשרות לבקר כאן. כך נראה פיתוח התיישבות – במעשים ולא במילים״.

יו"ר 'עצמה יהודית' איתמר בן גביר הגיב לדברים ואמר, כי "עצוב שאחרי כל כך הרבה שנים נזכרו בנט ונתניהו להקים מעלית במערת המכפלה ולבנות 200 יחידות דיור בקרית ארבע, כשהימין בשלטון כבר 10 שנים. טוב שיש בחירות שמזכירות להם שהם הימין שבשלטון".

השארת תגובה