בשמאל דורשים: העלאת בני הפלאשמורה

מפלגת 'העבודה-גשר-מרצ' עתרה לבג"ץ בדרישה להורות למדינה להעלות ארצה עוד לפני הבחירות את יתר 350 בני הפאלשמורה, לאחר שהמדינה העלתה 43 מהם בלבד

הנשיא בטקס האתיופים, צילום: מארק ניימן /לע"מ
הנשיא בטקס האתיופים, צילום: מארק ניימן /לע"מ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בעתירה שהוגשה הבוקר לבית המשפט, דורשת מפלגת 'העבודה גשר מרצ' להורות צו על תנאי בנושא העלאת בני קהילת הפלשמורה מאתיופיה.

לדברי באי כח המפלגה, "העתירה נוגעת בעניינם של מאות ואלפים מבני הקהילה האתיופית הנמנים על בני הפאלשמורה, אשר בחסות שיקולים שאינם ענייניים נעשה בהם שימוש ציני ופופוליסטי ערב בחירות". העותרים קובלים על העובדה שהממשלה הביע נכונות להעלות ארצה 43 בלבד מבני הפלאשמורה בלבד, ומשכך, יש במהלך שנעשה בחופזה משום ניחוח פוליטי.

העותרים קובלים במכתבם, כי "קיים חשד משמעותי שההחלטה לעלות רק 43 מתוך 398 בני הקהילה האתיופית היא פוליטית שכן מחר צפויים שר העלייה והקליטה, שר התקשורת וחברי הכנסת לשעבר גדי יברקן ואברהם נגוסה, כולם ממפלגת הליכוד – להמריא לבירת אתיופיה כדי להביא עמם 43 מבני הקהילה הממתינים שם".

לדברי המפלגה, "ההחלטה להעלות 43 איש בלבד, עומדת בניגוד לעמדת כל גורמי המקצוע הוא המשך ישיר למחדלה של ממשלת ישראל לאורך השנים. קיים חשש ממשי כי לאחר הבחירות הנוכחיות לכנסת, החלטת הממשלה האחרונה תישכח ויוסר עניינם של שאר הממתינים באתיופיה מסדר יומה של הממשלה (לפחות עד לבחירות הבאות)".

"קהילה זו שבעה מהבטחות ריקות שבכל פעם שניתנות – מפיחות בהם תקווה דקה לאיחוד המיוחל עם משפחותיהם. עתה, כשבשלה השעה ונמצאו הדרכים להבאת 43 מבני הקהילה נראה כי אין כל הסבר סביר מדוע לא יובאו שאר 355 הנמנים בהחלטה האחרונה".

השארת תגובה