שגרירים מכל העולם ביקרו סטודנטים זרים בלימודי חקלאות

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה ד"ר אייל בלום, גיל השכל ראש מש"ב (מרכז לשת"פ בינלאומי) במשרד החוץ וחני ארנון מנהלת מרכז המשתלמים בערבה התיכונה, ארחו את השגרירים והנספחים הדיפלומטיים המשרתים בישראל: מקולומביה, סרילנקה, וייטנאם, קניה, קזחסטן, אינדונזיה ותאילנד.

שלושה שגרירים, מקולומביה, סרילנקה והשגרירה התאילנדית, מונו לתפקיד לאחרונה- וזו להם פעם ראשונה בערבה ובמדבר. בערבה התיכונה ציינו כי קיימת חשיבות רבה להגעתו של שגריר אינדונזיה בישראל, מאחר ולמדינה זו אין קשרים דיפלומטים רשמיים עם ישראל.

השגרירים נפגשו עם 1,200 הסטודנטים לחקלאות הלומדים במרכז AICAT בערבה התיכונה, חלקם לתואר ראשון ושני בשיתוף אוניברסיטת תל אביב, בהמשך ערכו סיור בתחנת המחקר "יאיר" בחצבה וכן התקיים פנל בהשתתפות השגרירים, צוות מרכז המשתלמים, צוות חוקרי מו"פ ערבה תיכונה, תושבי הערבה ונציגי הסטודנטים.

גיל השכל, ראש מש"ב (מרכז לשת"פ בינלאומי) במשרד החוץ, אמר כי השגרירים התרגשו מאוד מהמפגש עם הסטודנטים ועם תושבי הערבה התיכונה והתרשמו מהנחישות והמאמץ לשיתוף פעולה עם הסטודנטים הזרים וכולם אמרו שהם מתכוונים לחזור לבקר בערבה "אני מעריץ גדול של תושבי הערבה התיכונה ונפעם כל פעם מחדש מהדבקות שלהם במקום, האהבה והחיבור המיוחד לקרקע. אני חוזר מהערבה עם רושם אדיר ויודע כי זו הציונות האמתית והטהורה. הפעילות של מרכז AICAT הינה תרומה אדירה ליחסי החוץ של מדינת ישראל, הצוות של חני מנהלת מרכז המשתלמים בערבה, הינם שגרירים אדירים של מדינת ישראל בעולם ואנו במשרד החוץ שמחים וגאים בשותפות ארוכת השנים החשובה הזו".

במרכז משתלמים בערבה התיכונה AICAT בניהולה של חני ארנון לומדים השנה מעל 1,200 משתלמים ממדינות: תאילנד, וייטנאם, לאוס, מיאנמר, קמבודיה, אינדונזיה, נפאל, מזרח טימור, אתיופיה, קניה, אוגנדה, רואנדה וניגריה. המרכז פועל בשיתוף אוניברסיטת תל אביב ומטרתו להכשיר משתלמים בענף החקלאות המתקדמת. הפעילות מתבססת על תכנית מקצועית וייחודית של הדרכה וחונכות מעשית, המבוססת על הקניית ידע ומיומנויות בתהליך משולב, המעניק למשתלמים הכשרה מעשית במשקי הערבה השונים ולימודים עיוניים, בשיתוף אוניברסיטת תל אביב. מרכז AICAT משתף פעולה עם משרדי הממשלה, מוסדות חינוך ברחבי העולם, שגרירויות וגופים חקלאיים.