"הצבעה לכחול לבן היא בגידה בערכי הציונות הדתית"

ח"כ יועז הנדל בתגובה : "יש לי בעיה עם אנשים כמו מירי רגב, שהיא פרזנטורית של שנאה" איילת שקד: "בפרקליטות יש סוג של טהרנות יתר, שייזהרו שלא יהפכו את כל הפוליטיקאים למושחתים"

הנדל
הנדל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאות סטודנטים וסטודנטיות ממינהל הציונות הדתית בקריה האקדמית אונו השתתפו היום (א'), בכנס פתיחת הסמסטר בנושא "הציונות הדתית בפוליטיקה – לאן?"

בכנס שכלל סבב ראיונות השתתפו שרת התפוצות וחה"כ ציפי חוטובלי מהליכוד, חה"כ ושרת המשפטים לשעבר איילת שקד מימינה וחה"כ ד"ר יועז הנדל מכחול לבן.

הפוליטיקאים רואיינו על ידי סטודנטים מהפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו – כתב חדשות קשת 12 יאיר שרקי, הכתב הפוליטי של תאגיד השידור הציבורי "כאן"  מיכאל שמש  וכתב המשפט של העיתון מקור ראשון ד"ר יהודה יפרח.

שרת התפוצות וחה"כ ציפי חוטובלי : "הצבעה לכחול לבן היא בגידה בערכי הציונות הדתית. מי ישמור על ערכי הציונות הדתית? יאיר לפיד או יעל גרמן?

יועז הנדל הוא עלה תאנה שמסתיר מפלגה שנלחמת בערכי הדת ורוצה להחזיר את ישראל 30 שנה אחורה לימי האליטות הישנות".

"הנהגת כחול לבן כולה נגועה בצביעות עמוקה. בכירי המפלגה שקועים בפרשיות, מגנץ והמימד החמישי ועד אשכנזי ופרשת הרפז. הם לא יכולים לקרוא לעצמם מפלגת טוהר המידות".

הסיבה המרכזית שבגללה הדרדרנו לכאוס פוליטי ולמערכות בחירות חוזרות היא בגידתו של ליברמן. ליברמן הוציא את עצמו מהמחנה הלאומי, הוא מונע משנאה אישית".

"בבחירות האלה מנסים לגרום לכם לא ללכת להצביע. הדרך היחידה לנצח ולהביא להקמת ממשלה בישראל היא הצבעה לליכוד. לכחול לבן אין ממשלה בלי הרשימה המשותפת, לנו יש ממשלת ימין שתחיל ריבונות אם כולם ילכו להצביע".

חה"כ יועז הנדל  הגיב לדברי חוטובלי: "אין לי בעיה עם חוטובולי, אנחנו בתקופת בחירות והאמירות בהתאם, אבל אחרי הבחירות ציפי הוא שותפה לאחדות ישראל. לי יש בעיה עם אנשים כמו מירי רגב, שהיא פרזנטרית של שנאה, שמיצרת עדתיות ושנאה וזה מטריד אותי. כשאני מסתכל על עתיד מדינת ישראל הסכנה הגדולה היא לא האירנים והחמאס שאיתם אנחנו יודעים להתמודד, אלא שנהפוך מעם לשבטים"

בנוגע להחלטה לפתוח בחקירה בממד החמישי – "אני מכבד כל החלטה לפתוח בחקירה ומקווה שהיא תסתיים במהרה. לעולם לא אתן הגנה לאף אחד  מחקירה משטרתית, ולא אתן יד ואתמוך במי שמתמודד במשפט של שוחד, מרמה והפרת אמונים.  במקום הכי חשוב במדינת ישראל, אנחנו צריכים לדרוש מעצמנו לפחות מה שאנחנו דורשים מאחרים".

"הרשימה המשותפת היא לא שותפה שלי לשום דבר, היא לא מפלגה שמכירה במדינת ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית. המשימה הלאומית שלנו היא לשלב את ערביי ישראל בזכויות ובחובות שלהם, אלא שההנהגה הנוכחית של הרשימה המשותפת היא לא טובה כי היא פועלת לבדלנות".

הנדל הגיב לקמפיין החרד"ל השנוי במחלוקת  "זה היה מוגזם ולא אהבתי את זה, אבל זה ניסה להעביר מסר ברור על המאבק האידאולוגי הזה. ומה שחשוב זה איך דנים בנושאים האלו, כי בסוף הציונות הדתית על גווניה היא קו החזית של המאבק והויכוח על צביונה של מדינת ישראל".

חה"כ איילת שקד: הבוקר פורסמו תמונות הדחפור הצה"לי עם גופת המחבל, תמונה שעלולה להעמיד את ישראל באור לא מחמיא בקרב מדינות העולם: "נפתלי בנט צודק ב 100 אחוז. אנחנו מתמודדים עם ארגון טרור אזורי שעובר על החוק הבינלאומי ועושה פשעים חמורים ולכן צריך לדבר איתו בשפה שלו. הוא מחזיק  בגופות של גולדין ושאול ובאזרחים ישראלים. אנחנו לא נשחרר אף גופה, נחזיק בשלהם עד שישחררו את שלנו".

לגבי מכתב הטייסים שהתפרסם בסוף השבוע – "גם בעלי הוא טייס קרב לשעבר והוא אמר שהטייסים החתומים לא מייצגים אותו או את החברים שלו. במיונים לקורס טיס לא ממיינים לפי דעות פוליטיות אלא לפי כישורים, ולכן יש מגוון של דעות".

בעניין חקירות השחיתות הציבורית – "בפרקליטות יש סוג של טהרנות יתר הם חושבים שהחיים הם שחור ולבן בעוד שהחיים הפוליטיים לא שחור ולבן, אלא עולם של תן וקח, ככה  עובדים לכן צריך להיזהר לא לעשות פליליזציה לעולם הפוליטי כולו. שיזהרו שלא יהפכו את כל הפוליטיקאים למושחתים".

הרב משה רייס ראש מינהל הציונות הדתית בקריה אקדמית אונו אמר: "אנחנו במינהל הציונות הדתית מכוונים את הסטודנטים שלנו להשתלבות והובלה בעמדות מפתח בציבוריות הישראלית, השאלה שהציונות הדתית עומדת בפניה בתחום הציבורי-פוליטי נוגעת לכל אחד ואחת מהם והדיון היום הוכיח עד כמה היא חשובה".

השארת תגובה