בועז שוורץ: שוק המניות העולמי מנקודת מבטם של מומחי דויטשה בנק בעולם ובישראל

ביזנס
ביזנס
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

דויטשה בנק הוא הבנק הזר הגדול בישראל ובין הבנקים הגדולים בעולם. מעמדו כשחקן מוביל במרחב הגלובלי הופך אותו גם למועמד מסקרן מאוד לעקוב אחריו וללמוד ממנו על המגמות המשתנות בשוק המניות העולמי – כיצד הן צפויות להתרחש וכיצד הן עשויות להשפיע על הכלכלה העולמית ועל הכלכלה בישראל.

הגורמים המשפיעים על שוק המניות העולמי

לדברי מומחים מהתחום, ביניהם ראש חטיבת המניות של דויטשה בנק, מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין, היא מהגורמים המשפיעים ביותר על המצב שוק המניות העולמי.

אחת מהתופעות הבולטות בעקבות מצב זה, היא עלייה חדה של מדד ה-S&P500 (מדד המייצג את המצב הכלכלה האמריקאית, הכולל מניות של 500 חברות מובילות), שהתרחשה לאורך שנת 2019,

אך צפויה להתמתן לאורך שנת 2020, כאשר המדדים צפויים לנוע באיטיות, ללא שינויים מרחיקי לכת.

תמחורן הגבוה הנוכחי של המניות, כפי הנראה הוא הגורם להתמתנות העלייה במדד ה-S&P500. לדברי המומחים, תמחור ברמה כה גבוהה, נרשם במקרים בודדים לאורך ההיסטוריה.

בעקבות כך, יש לצפות לריביות נמוכות בשוק וירידה בכמות הרכישות החוזרות (buyback).

במקביל, הצמיחה הכלכלית בארה"ב מראה סימני האטה והמגזר העסקי צפוי להגיב לכך בקרוב, אך ההשפעה של מדיניות מוניטרית זו על המשק לא תהיה גדולה במיוחד, מכיוון שהבנק הפדרלי של ארה"ב, למרות מעמדו החשוב, איננו גורם מרכזי מספיק, כדי להשפיע על שוק המניות העולמי עד כדי כך.

ההון האנושי כגורם מרכזי להצלחה

מעמדו של דויטשה בנק, לעומת זאת, כשחקן מרכזי בכלכלה העולמית, נשמר לאורך השנים, למרות הטלטלות והתהפוכות החדות שעברו עליו לאורך ההיסטוריה, בין היתר, בזכות ההון האנושי המשובח המלווה את הבנק לכל אורך הדרך.

לראיה – סניף דויטשה בנק בישראל, בראשו עומד המנכ"ל בועז שוורץ – דוקטור לכלכלה מאוניברסיטת שיקגו ומאוניברסיטת פנסילבניה בארה"ב.

מדובר על איש פיננסים ותיק, מהחזיק בתפקיד מנכ"ל סניף ישראל של דויטשה בנק מתחילת המילניום.

שוורץ הוא שהוביל את השלוחה הישראלית למחזור הכנסות שנתי פנטסטי של 150 מיליון דולר ולמעמדו כבנק הזר הגדול והמשפיע בישראל.

בועז שוורץ והשפעתו על הכלכלה הישראלית

תחת ניהולו של שוורץ, הבנק הוביל עיסקאות בשווי מיליארדים, ניהל מכירה, מיזור ומסחר תאגידי בקנה מידה עצום וניהל את ענייניו בדרך שתרמה לחיזוק המשק הישראלי, עד כדי כך שבנימין נתניהו בעצמו טרח להודות לבנק באופן אישי.

שוורץ, יליד הארץ, למד לאחר שירותו הצבאי באוניברסיטת תל אביב, אך בתחילת דרכו פנה ללימודי הנדסת חשמל. לאחר שקיבל את התואר, החליט לשנות כיוון ופנה ללימודי כלכלה באוניברסיטאות נחשבות בחו"ל.

הדרך חזרה לישראל והכניסה לדויטשה בנק

לישראל הוא חזר חמוש בתואר דוקטור והחל לעסוק בפיננסים, כשהוא מחזיק בתפקידים משפיעים כשכיר וכעצמאי ולנהל עסקאות ענק עבור חברות חשובות במשק הישראלי.

לבסוף, קיבל את ההצעה של דויטשה בנק ונכנס לתפקיד מנכ"ל סניף ישראל – תפקיד שהוא מחזיק עד היום ומאפשר לו להמשיך לחזק את מעמדו של דויטשה בנק בעולם ואת המשק הישראלי, כנציג מכובד של ישראל במגרש המשחקים הפיננסי העולמי.

כנציג ישראלי בעולם הפיננסי בועז שוורץ עושה חייל בתחום ואינו שוכח גם להשתמש בכוחו וביכולת ההשפעה שלו כדי לקדם נושאים סביבתיים וחברתיים הקרובים לליבו.

לסיכום – הדרך להצלחה נמדדת בצעדים קטנים

תמורות שנמתחות על פני עשרות שנים וחוצות מילניום יכולות לשנות את פני הכלכלה הגלובלית, אך ללא ספק הון אנושי איכותי, הוא שמכתיב בסופו של דבר את התוצאות ודויטשה בנק בישראל, תחת שרביט ניהולו של בועז שוורץ, הוא רק אחת הדוגמאות לכך.

גם שוק המניות העולמי, חווה תמורות חדות לאורך ההיסטוריה וניכר, שאנשי מקצוע מוכשרים ופוליטיקאים מיומנים, יכולים להשפיע לטובה על התנודות הללו ולהשתמש בהן כדי לחזק את השוק.

השארת תגובה