200.000 ש"ח בגין פגיעה על מעבר חציה

תושב רחובות שנפגע במעבר חצייה יקבל פיצוי ענק – בית המשפט מינה מומחה בתחום האורתופדיה שקבע כי הקשיש סובל כתוצאה מהתאונה בנכות לצמיתות

מעבר חצייה
מעבר חצייה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תושב רחובות בן 71 שנדרס במעבר חציה יזכה לפיצוי של כ-200 אלף ש"ח. כך עולה מהסכם פשרה שנחתם בין בא כוחו עו"ד דותן לינדנברג, לבין לחברת ביטוח הראל שביטחה את רכב הנהגת שדרסה אותו, בעקבות תביעה שהגיש לבית משפט השלום באשדוד.

מהתביעה עולה כי התושב נדרס בחודש דצמבר לפני כשלוש שנים, בעת שחצה מעבר חצייה ברחוב גלוסקין פינת בית הפועלים ברחובות ונדרס על ידי נהגת שנהגה במכונית סוזוקי.

הפצוע פונה לבית החולים ברזילי שם התברר כי הוא סובל משבר בכתף ועבר ניתוח להחלפת מפרק בכתף ימין. לאחר 5 ימי אשפוז שוחרר לביתו למנוחה מוחלטת במשך שבועות ארוכים.

בא כוחו עו"ד דותן לינדנברג טען בתביעה, כי מאז התאונה ובעקבותיה ולמרות הזמן שחלף, הקשיש סובל מכאבים עזים והגבלות תנועה בכתף ימין. הוא ביקש מבית המשפט לפסוק פיצוי עבור עזרת צד ג', הוצאות רפואיות, הוצאות נסיעה וכאב וסבל.

חברת הביטוח ביקשה בכתב ההגנה, לדחות את התביעה על הסף ואף דרשה שתושב יפצה אותה עבור הוצאותיה המשפטיות. בהמשך חברת הראל אף התנגדה לזמן מומחים משפטיים להערכת נכותו, אך בית המשפט נענה לבקשת בא כוחו ומינה מומחה בתחום האורתופדיה שקבע כי הקשיש סובל כתוצאה מהתאונה, בנכות לצמיתות בכתף בשיעור של 25 אחוזים.

גם לאחר קביעת המומחה האורתופדי שמינה בית המשפט, חברת הביטוח טענה כי עוד לפני התאונה הקשיש תכנן לבצע ניתוח בכתף וכי יש לייחס ההגבלות בכתף מהם הוא סובל, לגילו המבוגר, לעברו הרפואי העשיר ולא לנכות מהתאונה. על כן הציעה לשלם לו פיצוי בסך 10,000 ש"ח בלבד.

כאמור לאחר משא ומתן הגיעו הצדדים להסכם פשרה במסגרתו הוענק לקשיש פיצוי בסך 191,460 ש"ח.

השארת תגובה