עוצמה יהודית: כל גווני ה'חרדי' זכאים

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט
בתקופה האחרונה הגיעו עשרות פניות למטה החרדי של עוצמה יהודית, על אפליות קשות במערכת החיוך כלפי ילדים של חרדים עובדים.
  במצב הנוכחי היום,אדם כאשר חרדי החליט לצאת לעבוד כדי לפרנס את משפחתו, הוא מגלה כי ילדיו נתקלים בסירוב למוסדות החינוך העצמאיים החרדים. הורים חרדים פנו בתסכול רב לנציגי עוצמה יהודית בטענה כי הם נענים בשלילה אפילו בקבלת ילדיהם לגן ילדים חרדי שכונתי רק כי הם לא עומדים בקריטריון 'החרדי' בשל העובדה שהם עובדים או שיש ברשותם מכשיר סמארטפון.
בעקבות המצב שבו הילדים לא מתקבלים למוסדות החינוך המקומיים, חרדים רבים מוצאים עצמם מכתתים רגליהם לשכונות רחוקות ממקום מגוריהם רק בכדי להעניק לילדיהם חינוך בסיסי של גן ילדי חרדי או חידר.
המצב מחמיר איפה כאשר מדובר בישיבות או בסימינרים. יוצא מצב בו בחורה שמצטיינת בבית הספר והיא בחורה יראת שמים עם כלל המידות, אבל כל חטאה הגדול, הוא שאבא שלה יצא לשוק העבודה, תתקל בסירוב בכניסה לסמינר. ותאלץ להתפשר על סמינר ברמה הרבה יותר נמוכה גם לימודית. אגב, האפסורד, שדווקא שאותן בנות מגיעות לשלב השידוכים הן מוצאות עצמן מבוקשות מאוד במגזר, כיוון שברור לצד השני שאם האבא יצא לפרנס את משפחתו, סביר שיהיו לו גם אמצעים לתשלום הנדוניה המשכנתא לזוג הצעיר ואולי אף יממן דירה.
אם מכמתים את המספרים, מדובר בכמנדט וחצי של חרדים שמרגיש נבגד על ידי הממסדיות החרדית ושוקל לתמוך באופן גורף במפלגת עוצמה יהודית.
עוצמה יהודית תלחם על כך שגם לחרדים עובדים או חרדים שכל חטאם הוא שהמראה החיצוני שלהם לא מתלבש כמו מנהלי מוסדות החינוך החרדי, יהיה מקום חינוך לילדהם.
כמובן שחרדים שמעוניינים לשלוח את ילדהם לחינוך עצמאי זכאים לכך, אך עוצמה יהודית תפעל לכך תהיה אפשרות לבחור בין חינוך עצמאי למי שמעוניין בכך לבין החינוך של ממ"ח.
עוצמה יהודית תפעל להקמת בתי ספר וגני ילדים ממ"ח אשר תואמים את הציבור החרדי שאינו ממעוניין בחינוך העצמאי או שאינו מסוגל לשלם את הסכומים הגבוהים של החינוך הפרטי וכהורים למשפחות גדולות יקבלו חינוך מסופסד כמו שילדים שלומדים בחינוך הממלכתי זכאים.
2 תגובות
  1. בן גביר הוא ה'שמפניה' של גנץ…

  2. בן גביר חיב להיות בכנסת
    הוא אנטיבויוטקה של טיבי ושו"ת

השארת תגובה