חברת הביטוח לא רוצה לשלם – איך להתמודד מולה ולנצח

פטיש שופט
פטיש שופט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לעיתים נראה שחברות הביטוח לא מאשרות תביעות באופן סדרתי ולא קוראות כלל וכלל את פרטי התביעות. כל אזרח במדינת ישראל מפריש מדי חודש חלק ניכר ממשכורתו לטובת ביטוח כזה או אחר על מנת שיהיה לו לעזר ביום שחור, לעיתים זה נדמה כאילו אנו מניחים את כספנו על קרן הצבי. חברות הביטוח לא פעם מערימות קשיים על האדם הפשוט שאין הוא יכול להם לבדו ולכן עליו להיעזר בעורך דין מומחה לביטוח.

בעת חתימת חוזה

ראשית בעת מעמד חתימת החוזה מול חברת הביטוח חשוב לקרוא בפרוטרוט את החוזה על כל סעיפיו ומרכיביו ובמיוחד לתת את הדעת על האותיות הקטנות, מכיוון ששם מתחבאות "המלכודות" של חברות הביטוח. חברות הביטוח מרבות להכניס לחוזים לא מעט תתי סעיפים שעלולים להיות לנו לרועץ בעת שנרצה לתבוע את הביטוח. לשם כך נדרשת היכולת של עורך דין ביטוח להבין את כל נבכי החוזה ולהסתכל על הסעיפים "הבעייתיים". היתרון שיכול במרבית המקרים של תביעות הביטוח לבוא לטובתינו הוא היכולת להוכיח שחברת הביטוח לא פעלה בתום לב וניסתה להכשיל את המבוטח בעת חתימת ההסכם. בנוסף, לעיתים חברות הביטוח שולחות נציגים לא מקצועיים וחסרי כל הכשרה רלוונטית לנושא הביטוח וגם זו יכולה להיות מעלה לטובת המבוטח. גם נושא של תיעוד ותיוק מסמכים הוא חשוב מאד בכל הנוגע להתנהלות מול חברות הביטוח, חשוב ואף רצוי לשמור כל מסמך שיש בידכם הקשור במישרין או בעקיפין לפוליסת הביטוח, זה יועיל לכם במקרה שתגיעו לבית משפט.

האם כדאי להגיע לפשרה?

לעיתים חברות הביטוח ינסו להגיע עם התובע לפשרה, והתובע בכדי לא להאריך עוד זמן והתעסקות עם הנושא יתפתה לכך, אז זו יכולה להיות טעות, חברות הביטוח מודעות היטב לחוסר הרצון של הרבה אנשים להתעסקות מיותרת עם תביעות ולכן מנסות הציע הסכמי פשרה שבמקרה של תביעה שמגיעה לביהמ"ש הסכום שייפסק לטובת התובע יהיה גבוה עשרת מונים מסכום הפשרה, גם כאן ראוי לציין שינם מקרים יוצאים מן הכלל שפשרה כן משתלמת לתובע, לכן כדאי להיוועץ עם עורך דין ביטוח. בנושאי טיפולים רפואיים לאחר תאונה למשל, על התובע ללכת לטיפול רפואי בקופות החולים ככל שניתן ולא להתייעץ ישר עם רופאים מומחים המייקרים את התהליך מכיוון שזה עלול לחזור את התובע כמו בומרנג והתובע לא יקבל החזרים על הטיפולים הללו.

מדוע חברות הביטוח מערימות קשיים?

חברות הביטוח לא פועלות כך משום שהן רעות מטבען אלא כי הן עסק לכל דבר ועניין ולכן הן צריכות להרוויח. גם חברות הביטוח סובלות מתביעות ביטוח המנופחות יתר על המידה ומאנשים המנסים להעלות את סכום הגזל, במקרה של ביטוח רכוש וגם בפוליסות בנושאי נכות בהן אנשים שהם לא נכים במאה אחוז מנסים להטל בחברת הביטוח ולקבל כספים שלא מגיעים להם ובכך בעצם פוגעים באנשים שכן מגיע להם.

השארת תגובה