ליצמן: גנץ מפתח 'תסמיני ליברמן'

בראיון ל'קו עיתונות' מסביר יו"ר 'יהדות התורה' את התמיכה העיוורת בנתניהו: "הלכנו איתו דרך, הוא עקבי ונאמן. נתניהו טוב לא רק לחרדים" # תוקף את גנץ: "החליף את הדעות שלו מאה פעם, מפתח תסמינים של ליברמן, הוא איש לא יציב"

נתניהו וליצמן צילום קובי גדעון לע''מ
נתניהו וליצמן צילום קובי גדעון לע''מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המפלגות החרדיות ממשיכות ללכת יד ביד עם נתניהו, ומשלבות את הנאמנות לנתניהו בקמפיין הבחירות שלהן. השבוע חתמו ראשי הסיעות בפעם המי יודע כמה על מכתב נאמנות נוסף, והדבקות ביו"ר 'הליכוד' שזורה בכל מסרי הבחירות.

השבוע פרסם העיתונאי יקי אדמקר כי ערב פיזור הכנסת, התקיימו מגעים בין אנשיו של גנץ לביתו של שר התורה מרן הגר"ח קנייבסקי, וברגע שהדבר נודע לאנשי נתניהו, מיהרו לשלוח את אנשיהם כדי למגר את "המזימה". כל הגורמים המעורבים מיהרו להכחיש.

מי שמוביל בתוך 'יהדות התורה' את קו הנאמנות, הוא יו"ר המפלגה ושר הבריאות יעקב ליצמן. בשיחה עם 'קו עיתונות' טוען ליצמן כי החיבור בין מפלגתו לנתניהו היא הרבה מעבר לטקטיקה פוליטית, ומסביר כי למפלגות החרדיות יש הכי הרבה מה להפסיד מבחירות חוזרות, אך הוא מעדיף לשלם את המחיר.

"אנחנו חלק מגוש הימין, תומכים בנתניהו ולא מתכוונים לוותר על זה בשם מחיר", אומר ליצמן ל'קו עיתונות'. "צעדנו יחד דרך פוליטית ארוכה, אנחנו לא כפויי טובה".

לדברי ליצמן, גם האלטרנטיבה בלתי אפשרית: "ראינו כל התקופה האחרונה שיאיר לפיד מנהל את בני גנץ, אנחנו לא יכולים לשבת עם דבר כזה, גנץ הוא בובה על חוט של לפיד. לצערנו בני גנץ מפתח תסמינים של ליברמן, נגרר להסתה וחוסר יציבות. גנץ נדבק ממנו".

כדי להרחיק את המאבק מהמגרש החרדי, ליצמן משתמש ביחס של 'כחול לבן' למפלגות החרדיות כהוכחה לאי כשירותם לנהל את המדינה. "הוא החליף את הדעה שלו 100 פעם. בהתחלה רוצה אותנו, אחרי זה ממשלה חילונית, פתאום הוא מתחרט, השבוע כבר אמר בראיון שהוא יישר קו עם ליברמן בענייני דת – אין לו יציבות תודעתית, זה כבר לא שאלה של חרדים או לא, אלא מי זה הבן אדם והאם הוא יכול להיות ראש ממשלה. הוא איש לא יציב".

"לעומת זאת", מוסיף השר ליצמן, "נתניהו נמצא כל הזמן באותו קו, לוקח סיכונים, יודע מי השותפים שלו, נאמן להם, עקבי. אני בטוח שהוא הכי טוב למדינה, לא רק לחרדים".

יכול להיות שאתה פגוע מהקמפיין של גנץ על הראש שלך ושל משרד הבריאות?

"אני? פגוע? ממה? הם מביישים את עצמם, אין להם מושג מה הם מדברים, הציבור לא עד כדי כך טיפש, הם מזלזלים באינטליגנציה של הבוחרים שלהם".

תמשיכו לתמוך בנתניהו גם במחיר של הליכה לבחירות רביעיות?

"כל מי שמתלונן נגדנו למה אנחנו לא מתקפלים וגורמים לבחירות, תגיד לו שאנחנו רק מפסידים, לנו הכי קשה עם זה. יש כאן איש אחד שמטריל את המדינה ולוקח אותנו פעם אחר פעם לבחירות, קוראים לו אביגדור ליברמן. תפנה את השאלה אליו, הוא הכתובת".

 

השארת תגובה