חרדית פוצתה ב-400,000 ש"ח בגלל רשלנות

תושבת אזור המרכז פוצתה באמצעות עו"ד אלי מאור מבני ברק במאות אלפי ש"ח ע"י חברת הביטוח של בית החולים איכילוב בעקבות רשלנות בניתוח בצוואר

עו"ד אלי מאור
עו"ד אלי מאור
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לח' מאזור המרכז, התגלתה ציסטה בצוואר שבגינה היתה במעקב אצל מומחה א.א.ג. במסגרת קופת חולים. לאחר שהציסטה גדלה, המליץ המומחה לבצע ניתוח לכריתתה וצייד את ח' בהפניה לביצוע ניתוח אלקטיבי (שאינו דחוף), במסגרת המחלקה לניתוחי א.א.ג. בביה"ח איכילוב בת"א.

בהתאם לכתב התביעה שהוגש ע"י עו"ד אלי מאור מבני ברק, המומחה בתביעות רשלנות רפואית נגד ביה"ח איכילוב, לאחר בדיקתה במרפאות החוץ של ביה"ח, הודגמה ציסטה בצוואר והומלץ על ביצוע צילום CT לפני הניתוח. כן הומלץ לח' על ביצוע ניתוח לכריתת הציסטה במסגרת מחלקת אישפוז א.א.ג בביה"ח.

בהתאם לנטען בכתב התביעה, ח' התייצבה בביה"ח לניתוח ושם הוחתמה על טופס הסכמה כללי ולא יעודי לניתוחי כריתת ציסטה ולא הוסבר לה בכלל על סיכון לפגיעה עצבית או תחושתית או להיוותרות צלקות מכוערות ובולטות בצוואר.

כמו כן, מטעמים השמורים בביה"ח, לא בוצע צילום CT צוואר קודם לניתוח.

לבסוף, הניתוח בוצע ע"י מתמחה בביה"ח איכילוב, שבשוגג כרת את בלוטת הלימפה של ח' במקום הציסטה. לא זו אף זו, שבמהלך הניתוח פגע המתמחה גם בעצב תחושתי ולאחר ההתאוששות מהניתוח התלוננה ח' על תחושת הירדמות של מחצית צווארה.

מספר ימים לאחר שחרורה מביה"ח זומנה ח' לביצוע ניתוח שני לכריתת הציסטה, שבנסיבות העניין בוצע ע"י מנהל המחלקה.

לאחר שהליכי מו"מ לפשרה בבית המשפט לא צלחו, נשמעו כל הראיות בבית המשפט ונחקרו בבית המשפט ע"י בא כח התובעת עו"ד אלי מאור בין היתר הרופא המנתח בביה"ח איכילוב וכן מנהל מח' א.א.ג בביה"ח בלינסון לשעבר, שנתן חוות דעת רפואית לטובת ביה"ח.

לאחרונה, ניתן פסק דינו המנומק של כב' השופט שי מזרחי בבית המשפט השלום בת"א-יפו לפיו בית המשפט קיבל את טענות התובעת באמצעות בא כוחה במלואן, וקבע בין ביתר שאין ספק שניתוח הראשון נכשל ושהוצאה בטעות בלוטת לימפה במקום ציסטה. כן קבע בית המשפט בפסק דינו, שהכשל בניתוח הראשון הצריך ניתוח שני נוסף מיותר.

כן קיבל בית המשפט את טענות התובעת באמצעות בא כוחה, שהניתוח הראשון הותיר לתובעת נזק שיורי בדמות צלקת קטנה בצווארה וכן פגיעה תחושתית חלקית בצוואר.

באופן חריג ביותר קבע בית המשפט שנוכח הפגמים ברשומות הרפואיות בתיק בית החולים יש לקבל את טענת התובעת באמצעות בא כוחה ולהעביר נטל הראיה בתובענה על כתפי הנתבעת. עוד קבע בית המשפט שהנתבעת לא הרימה את נטל הראיה, ולפיכך יש לקבוע שהיא גרמה לרשלנות רפואית לתובעת במעשיה ו/או מחדליה, מה שהביא לניתוח מיותר ולנזק גוף שיורי.

בית המשפט קיבל את טענות התובעת באמצעות בא כוחה במישור הנזק, ופסק לה פיצוים בגין נזקיה עבור פגיעה בכושר השתכרות לעתיד והפסדי פנסיה לעתיד, עבור עזרת הזולת בעבר, עבור הוצאות איפור ומקדמי הגנה וכן עבור כאב וסבל, עוגמת נפש ופגיעה באוטונומיה של התובעת על גופה, ובסך כולל של כ- 400,000 ש"ח.

השארת תגובה