בג"צ דחה את רון קובי מטבריה

מי שהפך לראש העיר טבריה כשהאו רוכב על גלי שנאה, הודח מתפקידו דווקא בשל השנאה. הוא גייס את מערכת המשפט בהליכים שטרם נודעו במדינת ישראל – אך לא צלח

רון קובי
רון קובי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בג"ץ דחה את עתירת רון קובי נגד הדחתו. השופט יצחק עמית קבע כי חלק מטענות קובי מוצדקות. אלא שלדבריו, מאחר והשלטון המרכזי החליט על הדחה, אין מקום להתערבות בג"ץ.

השופט נעם סולברג הסכים עם רון קובי כי סיכוייו לאישור התקציב 'לא היו מן המשופרים' אך לדבריו "גם יריבות עזה יכולה להצמיח אינטרס משותף, ואין זה כלל וכלל מן הנמנע, כפי שמלמדת המציאות, שמועצה לעומתית תשכיל להגיע, ולוּ גם ברגע האחרון, להסכמה שתאפשר את אישור התקציב. בהימנעותו מכינוס ישיבה, סתם העותר את הגולל על האפשרות לאישור התקציב". לכן לדעת סולברג הרי שקובי "לא עשה כל אשר לאל-ידו כדי להביא לאישור התקציב במועדו".

שר הפנים אריה דרעי פרסם מכתב גלוי לתושבי טבריה: "תושבי טבריה היקרים! מיניתי לפני כחודש ועדה ממונה שמנהלת את העיר, מורכבת מפקידים בכירים מכמה משרדי ממשלה, אנשי מקצוע מעולים, בראשם סמנכ"ל משרד הפנים הותיק והמנוסה, מוני מעתוק.

עברתם תקופה קשה, אולם היום כולנו מביטים קדימה בתקווה גדולה. בכוחות משותפים של כל משרדי הממשלה, בראשם משרד הפנים, נעשה הכל כדי שטבריה תתחזק, תשוקם, תשוב למסלול ותהיה עיר חזקה, מפוייסת עם עירייה מתפקדת שפועלת למען תושביה ומעניקה להם את השרותים הנאותים שאתם ראויים להם. אני משוכנע שנעבוד קשה ונצליח".

ח"כ אורי מקלב אמר: "בית המשפט קבע באופן סופי את כישלונו ואי כשירותו לנהל עיר, פעולותיו של רון קובי לא נגמרו בעיר טבריה אלא הלך ממקום למקום ופגע בקודשי ישראל וביסודות העם היהודי, הכפיש והשמיץ והרבה קיטובים בעם.

לצערינו רון קובי אינו היחיד ויש עוד מי שמנסה לפעול בצורה זו – הציבור צריך להוקיע ולדחות את כל מי שפועל בצורה זו.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' בירך את חבר המועצה לשעבר רפאל טרבלסי שהוביל את ההתנגדות לקובי: "ההישג הזה רשום בעיקר על שמו של איש צעיר אחד. צדיק ואיש אמת, שסרב להצעות מפליגות של קובי לתפקידים, תקציבים וכ'ו, והיה הדבק שחיבר ושימר את קואליציית השפויים במועצת העיר נגד הטרללת והשנאה של קובי, ובנחישות והתמדה שחרר את העיר הנהדרת הזו מכבליו המרעילים. רפאל טרבלסי. תודה אחי".

ח"כ איילת שקד בירכה גם היא, "רפי טרבלסי, הנציג של ימינה בעירייה, נלחם כדי שלטבריה יהיה עתיד טוב יותר. עיר עם פוטנציאל אדיר שעם ניהול טוב תעלה ותפרח. תושבי טבריה היקרים, תצביעו טב, תסמכו על רפי ועלינו שנדע להעיף קדימה את העיר הזאת".

השארת תגובה