גילוי מוקדם מציל חיים

הסכם שיתוף פעולה נחתם בין המרכז הרפואי הדסה לבין מכון הלאה לאבחון וטיפול בסרטן הנשים

חתימת הסכם הדסה ומכון הלאה
חתימת הסכם הדסה ומכון הלאה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נחתם הסכם לשיתוף פעולה מחקר וקליני בין המרכז הרפואי 'הדסה' למכון "הלאה" העוסק באבחון מוקדם של סרטן בנשים.  במסגרת ההסכם, עליו חתמו פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל הדסה והרב מיכאל סורוצקין – מייסד ויו"ר מכון הלאה, ישמש המרכז הרפואי הדסה כבית החולים הראשי של מכון הלאה במנעד המולטי-דיסציפלינארי של הטיפול בסרטן זה ברמה הגבוהה ביותר בישראל.

מכון "הלאה", המכון הבינלאומי לאבחון סרטן בנשים ע"ש רחל נש בירושלים שהוקם לפני למעלה משני עשורים, נחשב למרכז מצוינות נרחב המתקדם מסוגו בישראל בכל נושא אבחון סרטן בנשים. ייחודו של המכון בא לידי ביטוי  הן בפרוטוקול ומגוון הבדיקות הזהה לזה הנעשה במכון לאבחון סרטן זה  במרכז הרפואי  SLOANE  KETTERING MEMORIAL HOSPITAL   בניו יורק והן בציוד הטכנולוגי המתקדם בעולם לגילוי מוקדם של גידולים.

בסגל המכון פועלים מומחים ישראליים ובינלאומיים בתחום ההדמיה והאבחון הדפיניטיבי של סרטן הנשים תחת קורת גג אחת. במכון הלאה מבקרות כ- 20,000 נבדקות בשנה ומאז היווסדו בקרו בו למעלה מ- 350,000 נבדקות.  התהליך במכון מאפשר ביקור אחד לכלל הבדיקות הנדרשות לשם אבחון, קרי ממוגרפיה, אולטרסאונד ובדיקות משלימות נוספות ובאם עולה הצורך – גם ביצוע ביופסיה.

במכון שרת לאונקולוגיה בהדסה, מטופלים בכל שנה אלפי חולים על ידי צוות מומחים בכל תחומי מחלות הסרטן, העושים שימוש במגוון רחב של מעבדות אבחון, מכשירי הדימות והרדיולוגיה המתקדמים ביותר, ושיטות אבחון וריפוי עדכניות בטכנולוגיות מובילות, המיושמות במרכזים הרפואיים המובילים בעולם.

המטופלות זוכות למעטפת נרחבת בתקופת האבחון והטיפול –  לרבות אחיות ומתאמות המלוות את הנשים למן רגע הגילוי של המחלה ולאורך כל הדרך, בטיפולים ובבדיקות, וכן למערך תמיכה נפשי המהווה עוגן של ממש עבור אותן נשים לאורך תקופת הטיפול ולאחריה – ואפילו מרפאת נשאיות המלווה נשים לאורך שנים בהתמודדות עם הידיעה וההבנה כי הן נשאיות של גנים מסויימים המגבירים סיכוייהן לחלות – במעקב ומניעה.

במסגרת שיתוף הפעולה שנחתם היום, תשמש הדסה כבית חולים מוביל ומרכזי עבור מכון הלאה בתחומי פתולוגיה, דימות תהודה מגנטית –MRI, כירורגיה, רדיותרפיה, אונקולוגיה ומחקר קליני ואקדמי.

ההסכם נחתם ע"י פרופ' זאב רוטשטיין מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה וע"י הרב מיכאל סורוצקין – יו"ר ומייסד מכון הלאה ובמעמד נכחו פרופ' תמר פרץ, מנהלת מכון שרת לאונקולוגיה בהדסה, פרופ' יורם וייס מנהל בית החולים הדסה עין כרם, ד"ר ימין כהן ממכון הלאה – מומחה-על בהדמיה של סרטן הנשים וד"ר ג'יין טוביה, מומחית עולמית שעלתה לישראל מארה"ב בחודש האחרון והצטרפה לסגל המכון כמומחית להדמיה בתהודה מגנטית וביצוע ביופסיות תחת MRI.

בטקס החתימה אמר פרופ' רוטשטיין : "אנו גאים בהסכם לשיתוף פעולה שנחתם היום בין הדסה לבין אחד המוסדות הבולטים והמובילים בתחום אבחון סרטן הנשים בבירת ישראל. עשייתו של מכון הלאה ידועה ומוכרת לנו – אנשי הדסה, ואנו מעריכים עד מאוד את פועלו של הרב סורוצקין, ידיד הדסה ואיש חסד אמיתי אשר עושה למען נשים בארץ כל כך הרבה. הוא עוסק באבחון מציל חיים ויחד עם יכולותיה הקליניות הגבוהות של הדסה בטיפול באותן נשים, החיבור המיוחד הזה רק מתבקש".

השארת תגובה