הישראלי השישי שזוכה בפרס היוקרתי

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ועדת פרס "דן דויד" היוקרתי הודיעה כי פרופ' אמנון שעשוע, סגן נשיא בכיר באינטל העולמית, מנכ"ל ומייסד שותף בחברת "מובילאיי" ובחברת "אורקם טכנולוגיות", ופרופסור למדעי המחשב באוניברסיטה העברית, נמנה על הזוכים בפרס לשנת 2020 בתחום ה-AI.

פרופ' שעשוע הוא מומחה עולמי בתחומים של ראיה ממוחשבת ולמידה חישובית, פרסם מעל 120 מאמרים בתחומי הבינה המלאכותית ומחזיק ביותר מ-45 פטנטים בתחום. הפרס מוענק על פיתוח טכנולוגיות בינה מלאכותית המשנות את פני החברה והכלכלה- ובהם פיתוח מערכות בטיחות מתקדמות לנהג המסייעות במניעת תאונות והצלת חיים, מחקר ופיתוח טכנולוגיות נהיגה אוטונומית, וכן פיתוח טכנולוגיות ראייה המלאכותית המסייעות לשפר את חייהם של עיוורים, לקויי ראיה, כבדי שמיעה ואנשים עם לקויות נוספות ברחבי העולם.

מדובר בישראלי השישי מתוך 114 זוכי הפרס לאורך השנים, והיחיד שזוכה השנה בפרס היוקרתי, דבר המעמיד את שעשוע במקום של כבוד מיוחד, ביחד עם זוכים בעלי שם עולמי, אשר תרומתם מהווה תרומה משמעותית למצוינות ולאנושות בכלל.

בין זוכי העבר בפרס דן דויד: עמוס עוז, מרווין מינסקי, מיכאל רבין, אל גור, גורדון מור מייסד אינטל, טוני בלייר, מייסד ויקיפדיה ג'ימי וולס, א.ב יהושוע, זובין מהטה ועוד.

בתגובה להכרזת הזוכים אמר פרופ' שעשוע: "אני גאה לזכות בפרס היוקרתי בקטגוריית העתיד של תחום הAI -. זהו כבוד גדול להמנות עם רשימת הזוכים ההמכובדת, שכוללת מומחים מכל העולם.

היכולת של טכנולוגיות בינה מלאכותית ולמידה ממוחשבת, להוות פתרון למגוון של אתגרים בפניהם ניצבת האנושות, הובילה אותי מאז ומתמיד והפרס הינו הזדמנות מצויינת להגביר את המודעות להבטחות הטומנות בחובם טכנולוגיות מתקדמות כמו אלו".