נחשף: כך עלה הגראי"ל שטיינמן לישראל

נחשפו מסמכי המימון לעליית מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ורעייתו זיע"א לארץ ישראל – מסמכי העלייה לארץ ישראל שהג'וינט מימן עבור מרן ראש הישיבה זיע"א הובאו לבנו רבי שרגא שטיינמן יבלחט"א

הגראיל שטיינמן זצל, ציור תמר צייטלין
הגראיל שטיינמן זצל, ציור תמר צייטלין

התרגשות גדולה נרשמה במעונו של רבי שרגא שטיינמן שליט"א ראש ישיבות 'אורחות תורה', כאשר מנהל תוכניות חרדים בג'וינט ישראל, הרב יצחק טרכטינגוט, הציג בפני הרב, את המסמכים שהג'וינט מימן את עלייתו ארצה של אביו מרן הגראי"ל זיע"א.
במסמכים נחשף כי הג'וינט מימן את הנסיעה גם של הרבנית וכן נתן הלוואה של בסכום של 2,000 פרנק לראש הישיבה זיע"א, על מנת שיוכל להתחיל את חייו בארץ ישראל. במהלך השיחה ציין הרב טרכטינגוט, כי הג'וינט גם זכה להחזיק את חמיו, מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי שליט"א, בעת שלמד בכולל חזו"א. לפני מספר חודשים נכנס הרב טרכטינגוט למעונו של שר התורה והציג בפניו את המכתבים שבהם התבקש הג'וינט לסייע בתמיכה במרן שר התורה בצעירותו ונענה בשמחה.

הרב טרכטינגוט ציין בפני רבי שרגא שטיינמן שליט"א, כי גם כיום ממשיך הג'וינט במדיניות של תמיכה בעולם התורה בהנחייתם של גדולי ישראל: 'אנחנו ממשיכים כיום את המעשים הגדולים של אלו שפעלו וסייעו בהקמתו של עולם התורה בארץ ישראל. אנחנו מביאים לשולחנם של גדולי ישראל את כל השאלות בדרכי התמיכה והסיוע הנכונים ללומדי התורה'.

הרב שטיינמן בירך את ראשי הג'וינט שימשיכו בפעילותם הברוכה למען עולם התורה: 'שמחתי לראות את המסמכים שמראים את הזכות הגדולה שהייתה לג'וינט לתמוך בגדולי ישראל שהם לנו מקור מים חיים, אבי זיע"א וחמי יבדל"א', אמר הרב שטיינמן: 'אני מברך אתכם שהזכויות הללו יעמדו לכם שגם היום תזכו לתמוך בהרחבת עולם התורה הפורח כאן בארץ ישראל'.

השארת תגובה