אלפי מקומות עבודה לתושבי אלעד

ראש העיר עם מנכל מיזם למעשה במרכז מפתח אלעד
ראש העיר עם מנכל מיזם למעשה במרכז מפתח אלעד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

משלבים ידיים לקידום התעסוקה: ראש העיר אלעד ישראל פרוש והצוות המקצועי בלשכתו ערכו השבוע ביקור עבודה מיוחד במרכז מפתח אלעד, במהלכו נועדו עם הנהלת המרכז לדיון וגיבוש דרכי פעולה לקידום התעסוקה עבור תושבי העיר. בפגישה הביע ראש העיר הערכה לפעילות המרשימה של עובדי מפתח, העומדים לרשות מחפשי העבודה מדי יום ביומו, עם מגוון שירותים וכלים מקצועיים, ללא עלות, ועושים את מלאכתם מתוך תחושת שליחות במטרה לסלול את הדרך לפרנסה מכובדת ומתאימה לכל אחד ואחד.

את פניו של ראש העיר קידמו בברכה מר מתי פיירמן, מנכ"ל 'מיזם למעשה', המפעילה עבור משרד העבודה את מרכזי מפתח במרכז הארץ ובדרומה, וכן הגב' מלי הופמן, מנהלת מפתח – אלעד, המציינת בימים אלו שנה לכניסתה לניהול המרכז. פיירמן הציג בפני האורחים סקירה מפורטת של פעילות מפתח אלעד בשנה האחרונה, כאשר הגרפים והמספרים הציגו עלייה מרשימה בהשוואה לשנים קודמות, בכל תחומי העשייה.

מהנתונים לסיכום שנת 2019 שהוצגו בפני ראש העיר עולה כי בשנה האחרונה פנו למרכז באלעד למעלה מאלף  מחפשי עבודה חדשים (שלא היו בעבר במפתח), לעומת 900 פונים בשנה קודמת. במהלך השנה הושמו קרוב לאלף איש ! במשרות מכובדות ומתאימות, בכל ענפי העשייה במשק. מדובר בעלייה של כ-18% בהיקף ההשמות שבוצעו במפתח אלעד לעומת שנה מקבילה אשתקד. גם באבחונים תעסוקתיים מורחבים, המוענקים במפתח בתשלום סמלי בלבד, הוצגה עלייה מרשימה של כ-25% במספר מחפשי העבודה מאזור אלעד שעברו אבחון מקצועי בדרך לאיתור המסלול התעסוקתי המתאים עבורם.

ראש העיר ישראל פרוש הביע, כאמור, את הערכתו לפעילות הברוכה של הצוות המקצועי במפתח, והרחיב על מתחמי התעסוקה החדשים שיוקמו בעיר, כאשר בחלקם תחל הבנייה בפועל עוד במהלך החורף. הוא הדגיש כי עם השלמת המרכזים החדשים יתווספו עוד עשרת אלפים ! מקומות עבודה עבור תושבי העיר, במגוון תחומי התעסוקה. "הדבר מחייב היערכות מוקדמת ושילוב ידיים בין כלל הגורמים העירוניים, יחד עם הצוות המסור במפתח, בכדי לאפשר למקסימום תושבים החפצים בכך להשתלב במשרות מכובדות בתחומי העיר, בלי שיצטרכו להיטלטל מדי יום אל מחוץ לעיר, על כל ההשלכות הכרוכות בכך", דברי ראש העיר.

מנכ"ל מיזם למעשה, מתי פיירמן, ציין בפני ראש העיר את פעילות האגף לקשרי מעסיקים במפתח, בניהולו של ר' דוד בן שושן, שהרחיב השנה משמעותית את מעגל המעסיקים הפוטנציאליים באזור אלעד שהבינו את הפוטנציאל הגלום בעובד החרדי ופתחו מגוון משרות איכותיות לאיוש על ידי מועמדים שיופנו באמצעות מפתח, בידיעה כי כל מועמד קיבל את הכלים וההדרכה המקצועית הנדרשת להצלחה בתהליך המיון והקבלה למשרה.

מנהלת המרכז פירטה על פעילות השטח של מקדמי התעסוקה, בציינה כי "הצוות המקצועי של מפתח חדור בתחושת שליחות ומלא ברצון ויכולות מוכחות בתחום התעסוקה. בס"ד הגענו השנה לעשרות קהילות בעיר שעד כה טרם זכו לקידום תעסוקתי, ואנו רואים חובה לעצמינו להמשיך בעשייה זו, במטרה להגיע לכל תושב המחפש עבודה, ולהגיש לו את הסיוע הדרוש עבורו בדרך לפרנסה טובה ומכובדת" אמרה הגב' הופמן.

דוד בן שושן הדגיש כי מחפשי עבודה הנרשמים במפתח נחשפים למאגר ענק ועדכני של משרות איכותיות אצל מעסיקים מובילים באזור אלעד, זאת לצד המענה המקצועי המקיף שהם מקבלים במפתח, כולל ייעוץ אישי אצל מקדמי התעסוקה, אבחונים מקצועיים, מגוון קורסים וסדנאות לרכישת הכירות ומיומנויות החיוניות להצלחה בעבודה, הכשרות לרכישת מקצוע מבוקש בסבסוד משמעותי וכן מענקי ההתמדה לעובדים המתמידים במקום העבודה החדש.

בסיום הפגישה סוכם כי הצוותים המקצועיים בעירייה ובמרכז מפתח יפעלו להרחיב ולהעמיק את שיתוף הפעולה המבורך בתחום קידום התעסוקה, בין היתר במספר פרויקטים חדשניים העומדים על הפרק בימים אלו, במטרה להרחיב את סל השירותים ומגוון המשרות המוצעות למחפש העבודה החרדי באזור אלעד.

 

השארת תגובה