פרסום ראשון: הציונות הדתית ו'יהדות התורה'

בדרך לתמיכתו במפלגת יהדות התורה, יעבור הרב דוד חי הכהן בבתי חברי מועצת גדולי התורה כדי לשמוע את עמדתם על תוכנית המאה של הנשיא טראמפ והקמת מדינה פלסטינית

הרב דוד חי הכהן
הרב דוד חי הכהן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הרב דוד חי הכהן, מרבניה הבולטים של הציונות הדתית שבבחירות הקודמות הביע תמיכה ב'יהדות התורה', ושקל להעביר הפעם את תמיכתו לאחת ממפלגות הימין עקב תוכנית המאה של הנשיא טראמפ והחשש מתמיכה במדינה פלסטינית, החליט בסוף לתמוך גם הפעם ב'יהדות התורה'.

ל'קו עיתונות' נודע כי לפני שיכריז הרב דוד חי הכהן על תמיכתו הרשמית במפלגת 'יהדות התורה' ייפגש הרב חי הכהן עם מרן ורבנן חברי מועצת גדולי התורה שליט"א, כדי לשמוע מהם על עמדתם בנוגע לתוכנית המאה של הנשיא טראמפ, והקמת מדינת פלסטינית.

לפני כשבועיים התקיימה פגישה בין יו"ר 'עוצמה יהודית' עו"ד איתמר בן גביר לרב דוד חי הכהן, שם הועלתה האפשרות שהרב יתמוך בסבב הבחירות הנוכחי ב'עוצמה יהודית' ובאותו ערב עלו למעונו של הרב דוד חי הכהן, ראשי יהדות התורה שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני בניסיון לסגור קצוות לקראת התמיכה של הרב ביהדות התורה.

בסבב הבחירות הקודם הוציא הרב דוד חי הכהן, הנחשב לאחד מבכירי הרבנים החרד"לים, מכתב תמיכה רשמי ב'יהדות התורה'. אלא שלקראת הבחירות הקרובות, מתקשה הרב חי הכהן להביע תמיכה ביהדות התורה מחשש לתמיכתם בתוכנית המאה, אולם ההערכה היא כי לאחר פגישתם של הרב חי הכהן עם רבני מועצת גדולי התורה של יהדות התורה, יכריז הרב על תמיכה רשמית ב'יהדות התורה'.

השארת תגובה