טל קימה מ'שלוה' יקבל את אות הנשיא

היום, יתקיים בבית הנשיא טקס חלוקת אות מצטייני חינוך וקהילה של קרן קימת לישראל. האות מוענק על מנת להוקיר את עשייתם של צעירים וצעירות ולשים בקדמת הבמה את פעולות החינוך מעוררות ההשראה שלהם, היוזמות הייחודיות, מהלכים אישיים פורצי דרך והיותם מודל לחיקוי.

את האות יעניק מנהל החטיבה לחינוך ולקהילה בקק"ל, שר-שלום ג'רבי.

בתחום מודל לחיקוי, יקבל את האות טל קימה, בן ה-23 אשר מנגן על כלי הקשה בלהקת שלוה. לטל יש תסמונת דאון והוא חניך במרכז שלוה מאז שהיה בן 6. התחביב של טל הוא ללמוד שירים בשפת הסימנים ולעתים קרובות הוא מלווה את הופעות הלהקה בשפת הסימנים, להנאתם של הצופים.

בנוסף להיותו של טל חבר בלהקת שלוה, טל עובד גם ב'קפה שלוה' אשר מעסיק עובדים עם ובלי מוגבלויות במרכז שלוה בירושלים. טל עובד, מתפרנס, רואה עולם ומכין את עצמו לחיים עצמאיים.

כישרון התיפוף שלו התגלה במסגרת תכנית תרפיה במוזיקה של שלוה אותה חווה טל יחד עם עוד עשרות חניכים. בשלוה מאמינים כי בכל אחד ואחת טמון פוטנציאל מיוחד ורק צריך למצוא אותו. בשלוה מוצאים את הפוטנציאל הייחודי וממנפים אותו הכי גבוה שאפשר- בין אם במוזיקה, בישול, אומנות, ספורט ועוד.

"אני מתרגש מהזכייה ושמח מאד על הבחירה בי", אמר טל והוסיף "תודה לשלוה שהאמינו בי. השמיים הם הגבול אם מאמינים באדם ומתמקדים ביכולות שלו".

נשיא ומייסד ארגון שלוה, קלמן סמואלס: "אנו גאים בטל ושמחים על קבלת האות. טל מייצג את כל מה שאנחנו בשלוה שואפים אליו: טיפול ושילוב מגיל צעיר, דרך תכניות ייחודיות מותאמות לילד באשר הוא, ועד שילוב וחיים עצמאיים כבוגרים עם מוגבלויות. אנו עושים הכל כדי למקסם את הפוטנציאל בכל אדם וילד בשלוה ופועלים כדי לחזק את היכולות המצויות בכל אחד".

יו"ר קק"ל, דניאל עטר: "קק"ל פועלת ומשקיעה שנים רבות בתחומים רבים הנוגעים לפיתוחה של החברה הישראלית, ביניהם השקעה בתחום החינוך הבלתי פורמלי והשרשת ערכים בהם מאמינה קק"ל- שוויון, קבלת האחר, רבגוניות, צמצום שסעים ועוד. אנו יודעים שאנחנו פועלים נכון כשאנחנו מגיעים יחד עם התלמידים האלה לתוצאות שכאלה. עבורנו קבלת האות הזו, היא הישג ענק בעבור טל קימה אבל לא פחות עבורנו. התלמידים האלה מגיעים להישגים מרשימים ומוערכים וזה ניכר".