נתניהו: "800 ק"מ תוואי הגבול החדש"

בכנס בחירות במעלה אדומים תהה רה"מ באשר להתנהלות גנץ, "הוא רוצה ליישם את תכנית המאה בהסכמה בינלאומית ושל האו"ם, נניח וכל אלה יסכימו, גם אז גנץ צריך לקבל הסכמה מאחמד טיבי"

נתניהו צילום חיים צח לע''מ
נתניהו צילום חיים צח לע''מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו שהשתתף אמש בכנס בחירות במעלה אדומים נשא נאום במהלכו התייחס בעקיפין לשאלת הסיפוח כשהוא מגלה כי ישראל וארה"ב שוקדים בימים אלו על תהליך מיפוי בשטח שעל פי התכנית האמריקנית, וכשהוא מבקר את יו"ר כחול לבן בני גנץ, הזהיר נתניהו, כי גנץ בראשות הממשלה יאבד את המומנטום שנוצר מול ארה"ב.

במהלך דבריו הכריז נתניהו, "בשבוע שעבר הגענו לרגע השיא – תכנית המאה. היא כוללת מהפך היסטורי. עד עכשיו, בכל התכניות המדיניות, ישראל היא זו שנדרשה להסכים לוויתורים ממשיים. קראו לזה ״מחוות״. הפלסטינים לא נדרשו לתת שום דבר. עכשיו קרה ההפך הגמור – ישראל מקבלת דברים ממשיים ואילו הפלסטינים צריכים למלא שורה של דרישות. בין אם הפלסטינים יעמדו בדרישות או לא, ישראל תזכה לגיבוי אמריקני על החלת החוק הישראלי בבקעת הירדן ובצפון ים המלח ועל כל היישובים היהודיים ביהודה ושומרון, כולם בלי יוצא מן הכלל. אנחנו בעיצומו של תהליך המיפוי בשטח שעל פי תוכנית טראמפ יהיה חלק ממדינת ישראל. זה הרבה שטח. אנחנו נוביל את זה והנשיא טראמפ ילך על זה, אני סומך עליו לגמרי ואני סומך עליי לגמרי. אבל אני לא סומך על בני גנץ. אם זה תלוי בגנץ – זה לא יהיה".

ראש הממשלה התריע, כי "עם גנץ בראשות הממשלה, נקבל את "פספוס המאה" במקום את "תכנית המאה". הוא רוצה ליישם את תכנית המאה בהסכמה בינלאומית. הסכמה של האו״ם? של האיחוד האירופי? של יאיר לפיד שרוצה לעקור 80-90 אלף מתיישבים? נניח וכל אלה יסכימו, דבר שלא יקרה, גם אז גנץ צריך לקבל הסכמה מאחמד טיבי שאיתו הוא כמעט הקים ממשלה ושבלעדיו אין לו ממשלה".

עלחלקה של התקשורת במכונת התעמולה האשים נתניהו, כי "התקשורת מסתירה עובדה פשוטה – אין לגנץ ממשלה בלי טיבי. ברגע שהציבור מבין את זה, אנחנו מנצחים. אנחנו צריכים עוד 2-3 מנדטים ויש לנו ממשלה. המנדטים האלה נמצאים בבית, הם לא הלכו להצביע בבחירות האחרונות. אם הם יוצאים להצביע – יש ממשלת ימין. לא היו בחירות חשובות כאלה, עם הזדמנות כזאת וחשש להחמצה כזאת של הזדמנות היסטורית".

השארת תגובה