גפני איים לפרוש מבלוק ה-55

גורם בכיר בליכוד ליום ליום: "ח"כ גפני איים לפרוש מבלוק ה-55 אם המטה החרדי בליכוד ייפנה למצביעי המפלגות החרדיות" • עוד מהגורם: "גפני אמר כי במידה ואכן תיעשה פנייה לציבור החרדי, הוא יפנה לגנץ"

משה גפני
משה גפני
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חילוקי הדעות בין פלגי יהדות התורה ידועים כבר מזמן. מידי שבוע ישנה אמירה תורנית, שנאמרת בדרך כלל על ידי חבר הכנסת גפני ומעידה על חילוקי הדעות כך שגפני נחשב לשמאל ואילו באגודת ישראל נחשבים לאנשי ימין. עם זאת, לא פעם חבר הכנסת גפני יוצא להגנתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומבהיר את מחוייבתו לבלוק ה-55 המורכב מחברי הימין בכנסת הנוכחית. אלא שליום ליום נודע כי מתחת לפני השטח לא הכל רגוע.

בבחירות האחרונות הקימו בליכוד מטה המיועד למגזר החרדי, בראשו עמד חבר הכנסת שלמה קרעי, בוגר ישיבת כסא רחמים. קרעי אמנם חרש את השטח ועוד ועוד חרדים ביקשו להצטרף למפלגה אולם כמעט בכל מקום, מעל ומתחת לכל במה אמר חבר הכנסת קרעי כי הוא אינו פונה לציבור מצביעי המפלגות החרדיות אלא לאלו שאין בכוונתם לתמוך בש"ס או ביהדות התורה.

למהלך שנקט קרעי היה מחיר, התוצאות של הליכוד במגזר החרדי לא היו משמחות ואף היו במגמת ירידה אחרי שנים של עלייה. בליכוד היו לא מעט גורמים שתלו את התוצאות בהכרזה ש'הליכוד לא פונה למצביעי המפלגות החרדיות' אולם את הנעשה אין להשיב.

אם חשבתם שבמערכת הבחירות הזו התוצאות ייראו אחרת, כדאי שתחשבו שוב. בשונה מהבחירות הקודמות בהם הוקם המטה החרדי כמטה אזורי צוייד בתקציב משלו ופעילים  בשטח, לצד פרסומות בחלק מכלי התקשורת החרדים, הפעם המטה החרדי בליכוד לא צובר תאוצה.

במסגרת השינויים הנעשים לקראת הבחירות הקריבות חבר הכנסת מיקי זוהר – שהפך לאחד מנאמניו הבולטים של ראש הממשלה בנימין נתניהו – מונה ליו"ר מטה המיעוטים ובסמכותו נמצאים המגזר הרוסי, האתיופי והחרדי אולם לדברי גורמים בליכוד מדובר במטות שאין בהם ממש והם נותרים ללא פעילות בין היתר בשל מצוקה תקציבית אולם גורמים המעורים בתוך הנעשה בליכוד טוענים שזו לא הסיבה המשמעותית.

לדברי גורם בכיר בליכוד המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו הסיבה לכך שהמטה החרדי לא פועל במרץ כפי שעבדו בבחירות האחרונות, היא אולטימטום שהציב יושב ראש 'דגל התורה' חבר הכנסת משה גפני.

הגורם ששוחח עם יום ליום סיפר כי "חבר הכנסת גפני הציב לראש הממשלה אולטימטום ולפיו אם יוקם מטה חרדי שייפנה למצביעי המפלגות החרדיות הרי שהוא רואה את עצמו משוחרר מההסכם בין כל חברי גוש ה-55".

הגורם הבכיר בליכוד, שכאמור מקורב מאוד לראש הממשלה בנימין נתניהו הוסיף ואמר כי גפני הודיע באופן נחרץ כי אם אכן יוקם מטה חרדי שייפעל באופן אינטנסיבי הרי שהוא ייראה עצמו חופשי מההתחייבויות כלפי נתניהו והוא יפנה ליו"ר כחול לבן.

השארת תגובה