משטרת התנועה נגד נהגי הסעות לא חוקיים

מבצע רחב היקף של בדיקת כלל רכבי ההסעות לתלמידים, יתקיים לרגל פתיחת שנת הלימודים ■ קנסות כבדים צפויים למי שלא יעמוד בנהלים ובמידת הצורך רישיונו יישלל ■ קצין משטרת התנועה מאשים בשיחה ל"כל הזמן": "דווקא בציבור החרדי קיימים מקרים רבים של זלזול בהוראות הבטיחות"

רכב הסעות צילום אילוסטרציה
רכב הסעות צילום אילוסטרציה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הסוף לחאפרים: לקראת פתיחת שנת הלימודים במוסדות החינוך החרדי, שוטרי ומתנדבי אגף התנועה פתחו במספר יוזמות למען הגברת ביטחונם של הילדים. בין היתר על ידי בדיקת רכבי הסעות, התקני ריסון וחגורות בטיחות. מפרטים שהגיעו לידי "כל הזמן", מתברר כי הפעילות המוגברת תבוצע בשבוע הקרוב, בימים שני ושלישי ל' באב – א' אלול תשע"ד.

מדוברות המשטרה נמסר, כי "במהלך פעילות מקיפה שבוצעה על ידי אגף התנועה בשנה האחרונה, נמצא כי לצערנו כי גם במגזר החרדי, עדיין קיימים נהגי רכבי הסעות, המסיעים ילדים בכלי רכב לא תקינים, ללא שימוש בהתקני ריסון ועם כמות נוסעים שעולה על המותר, באופן המסכן את הילדים ואת משתמשים אחרים שבדרך. לצערנו, לא רק רכבי הסעות חוטאים בכך, אלא גם הורים לילדים".

הפעילות המתוכננת, תהא רחבת היקף ברמה ארצית, של כלל שוטרי התנועה בכל רחבי הארץ ובהשתתפותם של שוטרי הסיירת הארצית ובשילוב אגף הרכב במשרד התחבורה.

על פי הודעת אגף התנועה, הפעילות הצפויה תתמקד בצירים בין עירוניים ובאזורים ספציפיים, שנקבעו על ידי המשטרה:
"פעילות המשטרה תתרכז בסמוך למוסדות החינוך ובקרבת יישובים בהם קיימים תלמידי בתי ספר רבים, זאת על פי מיפוי מוקדם וניסיון משנים קודמות. במסגרת הפעילות, תתבצע פריסת עמדות לבדיקת כשירות הרכב והנהג, שימוש נרחב בסיירים-בוחנים, אכיפה איכותית וממוקדת כנגד עבירות מסכנות חיים וביצוע שימועים במקום".

בתזכיר שהופץ בעניין הנ"ל נכתב כי, "על נהגי רכבי ההסעות וכן על ההורים להבין, שחיי הילדים בידיהם. מעבר לכך, אי חגירת חגורת בטיחות או התקן ריסון לילדים מהווה הפרה של החוק, מדובר בסיכון חיים של ממש.

"אגף התנועה פונה להורים ולנהגים", נחתם בתזכיר. "המציאות מוכיחה כי חגורת בטיחות מצילת חיים. סייעו לנו לצמצם את מספר הנפגעים בתאונות הדרכים".

קצין אגף התנועה בתל אביב פקד קינן גרינשפיין אומר בשיחה ל"כל הזמן": "בציבור החרדי קיימת זמן רב תופעה, שמזלזלת ברוב נהלי הבטיחות הדרושים להסעת ילדים. לא פעם ראינו דווקא בריכוזים החרדיים, ילדים שנוסעים ללא חגורת בטיחות וחמור מכך, נהגים המסיעים כמות ילדים מעל המותר בחוק ובכך מסכנים את חייהם של הילדים והנהגים".

"למעשה", מסכם גרישפיין. "הנתון שגרם לאגף התנועה לצאת למבצע, הוא שבשנה האחרונה נתקלו שוטרי אגף התנועה בקרוב ל-13,000 מקרים, בהם ילדים הוסעו ברכב הסעות שלא ענה לדרישות הבטיחות ולא היו חגורים כנדרש על פי חוק".

השארת תגובה