מחכים לאלפים: הילולת הרש"ש

הילולת הרש"ש
הילולת הרש"ש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במועצת בתי העלמין הושלמו ההכנות האחרונות לקראת עלייתם ביום רביעי השבוע י' בשבט התש"פ של אלפי יהודים לשפוך שיח ולבקש רחמים בהילולת הרש"ש הקדוש בהר הזיתים. לקראת ההילולא הופעל מערך הסעות חינם שיצאו כל שעה עגולה מתחנת האבן ברחוב שמואל הנביא 79 בירושלים. החל מ-8:00 ועד 13:00 והחל מהשעה 13:00 עד 17:00 כל חצי שעה עגולה. האוטובוס האחרון מהציון הקדוש יצא בשעה 18:00

לרשות המתפללים יעמוד אוהל תפילה סגור שבו יוכלו להתפלל ולהתחנן באין מפריע מהרוחות והגשמים. מעמד התפילה המרכזית יתקיים בשעה 16:00 בהשתתפות רבנים ומקובלים שיעתירו לפני שוכן מרומים שבזכות הרש"ש הקדוש יחוס וירחם על שארית ישראל ויחיש את גאולתם. כפי שהבטיח הרש"ש "שכל מי שזקוק לישועה יתפלל על קברי ותפילתו תתקבל".

ההכנות להילולא נעשו בשיתוף פעולה הדוק של  משרד הדתות, הנהלת מועצת בתי העלמין בירושלים שבראשות המנכ"ל הרב צוריאל קריספל  האגף מבני דת בעיריית ירושלים שבראשות הרב יצחק הנאו וחברה קדישא הספרדית.

במועצת בתי העלמין מודים למשטרת ישראל על שיתוף הפעולה בארגון ההילולה ובפרט למפקד משטרת שלם סנ"צ סיסו שקיים ישיבת היערכות ארוכה עם מועצת בתי העלמין וכלל הגורמים האחראים, על מנת להבטיח את העלייה הבטוחה של ההמונים לציון הקדוש.

על פי המסופר אודותיו הוא עבד כשמש בית כנסת בישיבת המקובלים בית א-ל אצל ראש הישיבה – הרב גדליה חיון, שם התגלתה חכמתו וידיעותיו בתורה. עד שראש הישיבה לקח אותו לחתן לביתו. לאחר פטירת חותנו הוא עמד בראש הישיבה שבה למדו צדיקים וקדושים בחבורה שנקראה "חברת אהבת שלום"‏ ובין התלמידים שלמדו ממנו תורה באותה חבורה היו החיד"א,‏ הרב יום טוב אלגאזי‏, ר' חיים דילרוזה‏  ור' אברהם גרשון מקיטוב גיס הבעל שם טוב‏ תלמידים אלה היו כמעט בני גילו של הרש"ש‏ אך החשיבו את הרש"ש לרבם.

הרש"ש חיבר סידור תפילה מיוחד שנפוץ ברחבי העולם היהודי, ומשמש עד היום סידור תפילה למקובלים.  תפילותיו של הרש"ש היו ספוגות באהבת ארץ ישראל. הרש"ש חיבר תפילה‏ בה מתאר ברגש רב את השכינה כאבה וצערה, ובה מבקש שלא יצא מארץ ישראל לחוץ לארץ וכן שלא יצא מירושלים לחוץ לירושלים.

מנכ"ל מועצת בתי העלמין בירושלים הרב צוריאל קריספל  אמר כי במועצת בתי העלמין נערכים להגעתם של אלפי אנשים להתפלל ולפקוד את קברו של הרש"ש הקדוש ביום ההילולא. הרב קריספל ציין כי משנה לשנה גובר זרם העולים להר הזיתים, זאת אודות לשיפור הדרמטי שחל במצב הביטחוני בהר הזיתים. בעבר יהודים שעלו להר הזיתים נתקלו בוונדליזם בשבירת מצבות וביידוי אבנים. כיום התופעות הללו נעלמו לחלוטין. השינוי התחולל בעקבות השקעה מסיבית בתשתיות של גידור ותאורה במקביל לתגבור מסיבי של האבטחה המשטרתית בהר הזיתים.

בד בבד לשיפור בתשתיות והאבטחה בהר הזיתים, החל לפעול קו 84 מתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת להר הזיתים. פעילות הקו א- ה, בין השעות 08:30 עד 19:45 הגדילה מאוד את מספר העולים להר הזיתים לאורך כל ימות השנה הבאים לפקוד את קברי יקיריהם וקברות הצדיקים הטמונים בהר הזיתים. הגברת הנוכחות היהודית בהר הזיתים תורמת לביטחון ולמניעת וונדליזם בהר הזיתים. לאור הצלחת הקו, פנו במועצת בתי העלמין לחברת 'אגד' בבקשה להרחיב את פעילות הקו לשכונות החרדיות. במועצת בתי העלמין הביעו תקווה, כי כבר בקרוב יוכלו לבשר לציבור על הרחבת פעילות הקו, בשיתוף פעולה עם חברת 'אגד'.

השארת תגובה