"ב'כחול לבן' עברו על חוק הדגל"

בעקבות הפרסומים בעלוני השבת, מפלגת 'עצמה יהודית' עתרה לוועדת הבחירות נגד כחול לבן בטענה על הסתה נגד הציבור החרד"לי תוך עבירה על ביזוי 'חוק הדגל'

כחול לבן
כחול לבן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מפלגת עוצמה יהודית עתרה הבוקר לוועדת הבחירות המרכזית לכנסת נגד מפלגת כחול לבן בגין קמפיין נגד הציבור הדתי לאומי החרד"לי, לאחר שבסוף השבוע האחרון, פרסמה כחול לבן מודעת קמפיין בעלוני השבת ובעיתוני סוף השבוע של הציבור הדתי לאומי, בו נראה דגל ישראל מלוכלך בממרח חרדל, לצד הכיתוב "כל כך הרבה חרדל שכבר אין לזה טעם".

במפלגת 'עצמה יהודית' עתרו נגד המפלגה בדרישה להורות על הפסקת הפרסומים המסיתים, ולחדול מעשיית שימוש במודעה.

בכתב העתירה נכתב ביחס לקמפיין, כי "קמפיין שעושה שימוש פסול ומכוער בדגל המדינה, על מנת להשמיץ ולהסית נגד הציבור החרדי לאומי במדינת ישראל, ציבור מסור, אידאולוגי וערכי, הכל על מנת לנסות לקושש קולות במסע הבחירות לכנסת".

עוד נטען בעתירה, כי מעבר להסתה המתקיימת בקמפיין כחול לבן נגד הציבור החרד"לי, בכחול לבן עברו על החוק האוסר לבזות את דגל המדינה, כאשר בכך שפרסמו אותו מלוכלך בצבעי ממרח חרד"ל, פגעו בסמל הלאומי של מדינת ישראל.

בעוצמה יהודית אומרים, כי "ההסתה של כחול לבן חצתה כל קו אדום. ניתן לשער כיצד הייתה קמה כל מדינת ישראל על הרגליים, אם מפלגה כלשהי הייתה מפרסמת דגך קהילות אחרות כאשר הוא מלוכלך, ומפרסמת פרסומים מסיתים נגד הקהילה. אך כנראה שבכחול לבן חושבים שמה שאסור ובצדק נגד כל אדם בישראל, מותר נגד הציבור החרד"לי. הגיע הזמן להציב לגנץ ולפיד קוים אדומים ולהגיד להם: עד כאן".

השארת תגובה