ארדן זועם: קיצוץ בתקציב המשרד

עימות חריף בין השר גלעד ארדן לבין החשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, לאור כוונת האוצר לקצץ ביותר ממחצית את תקציב המשרד לעניינים אסטרטגיים

גלעד ארדן ושוטרי מגב
גלעד ארדן ושוטרי מגב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לפני כמה ימים הודיע החשב הכללי כי תקציב המשרד לאיומים אסטרטגיים שאחראי בין השאר על המאבק בדה־לגיטימציה נגד ישראל, יקטן ב 60% ביחס לשנה הקודמת.

במקום 96 מיליון שקלים הקצאת התקציב למשרד בשנת 2019, הוחלט באוצר כי בשנת 2020 יוקצו לו רק 39 מיליון שקלים. לאור היקף הפעילות אשתקד, המשרד כבר מסר התחייבויות בשיעור 74 מיליון שקלים לשנת 2020, לאור בקשת האוצר להצטמצם לקראת 2020.

במכתב ששיגר השר ארדם לאוצר הוא מציין, כי "המשרד לנושאים אסטרטגיים מוביל בארבע השנים האחרונות את המאבק בקמפיין הדה־לגיטימציה והחרמות נגד מדינת ישראל, מתוקף החלטת הקבינט המדיני־ביטחוני". לדבריו, "המשרד הצליח להצר ולצמצם את פעילות ארגוני החרם והמימון עבורם, באמצעות חשיפת קשריהם לטרור ואופיים האנטישמי. לא בכדי ארגוני הדה־לגיטימציה בעצמם מתארים את שנת 2019 כאחת השנים הקשות שלהם, ומאשימים את המשרד לנושאים אסטרטגיים כמי שעומד בחזית הפעילות נגדם".

לדברי ארדן, "משמעותה של פגיעה בהיקף שכזה בתקציב המשרד, הנו היא ביטול פעילויות רבות אשר ספקים וארגונים פרו־ישראליים בשטח נערכו אליהן מזה זמן רב, במסגרת הסכמים שנחתמו במהלך 2019-2018. במצב זה, אין למשרד כל יכולת לתת מענה לאתגרים הצפויים בשנה הקרובה, שחלקם יפורטו בהמשך".

השארת תגובה