נתניהו נועד עם פוטין: "תודה על החנינה"

ראה"מ נחת במוסקבה ונועד עם הנשיא פוטין, "כל הביקורים שלנו והשיחות שלנו חשובים. כאשר הביקור הזה מסמל חימום עוד יותר גדול של היחסים בינינו"

פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בקרמלין, מוסקבה. צילום - קובי גדעון / לע"מ
פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בקרמלין, מוסקבה. צילום - קובי גדעון / לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בקרמלין במוסקבה, לשם הגיע הישר מארצות הברית לאחר שנפגש עם הנשיא טראמפ.

בפתח פגישתו עם הנשיא פוטין החמיא רה"מ לנשיא פוטין על הדברים החמים שהשמיע במהלך ביקורו בישראל, והביע תקווה כי שיתוף הפעולה ההדוק יימשך בעתיד.

את דבריו פתח רה"מ בכך ש"כל הביקורים שלנו והשיחות שלנו חשובים. כאשר הביקור הזה מסמל חימום עוד יותר גדול של היחסים בינינו".

נתניהו פנה לנשיא פוטין ואמר, "אני רוצה לברך אותך על הדברים ההיסטוריים שאמרת בביקור החשוב שלך בארץ. כולנו נזכור את הנאום המרגש שלך בטקס הסרת הלוט מהאנדרטה של גיבורי לנינגרד. דיברת על המשפחה שלך, על הסבל האישי שלכם וגם על הקרבן העצום של העם הרוסי במלחמה נגד הנאצים. אחר כך נשאת עוד נאום מרגש רב משמעות ביד ושם בטקס לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ. אלה דברים שייזכרו".

"שנית, אנחנו שוחחנו בארץ על כמה דברים שקשורים באזור. אנחנו קיימנו כמה שיחות עם ידידינו האמריקנים בהקשר לדברים האלה ואני רוצה לעדכן אותך על התפתחות מסוימת שיש שם".

"שלישית, אני רוצה להודות לך בשם כל עם ישראל על ההחלטה המהירה שלך לתת חנינה לנעמה יששכר. זה דבר שמרגש את כולנו והתודה שלנו ניתנת מכל אזרחי ישראל, מכל הלב".

ראה"מ המשיך בדבריו כשהוא פונה לנשיא, "אדוני הנשיא אתה בעצם המנהיג הראשון שאני משוחח איתו אחרי ביקורי בוושינגטון על תכנית המאה של הנשיא טראמפ".

"אני חושב שנוצרה פה הזדמנות חדשה ואולי ייחודית, והייתי רוצה לשוחח איתך ולשמוע כמובן את התובנות שלך ולראות כיצד אנו יכולים לשלב את כל הכוחות למען הביטחון והשלום – בכל מקרה אני חייב לומר שהיחסים בין רוסיה לישראל הם האיתנים, החזקים והטובים ביותר שהיו אי פעם. אני רוצה להודות לך אדוני הנשיא על ההובלה האישית והמנהיגות שלך גם בעניין הזה כמו בעניינים אחרים".

השארת תגובה