חיים כץ הוצא מדיון החסינות, ע"י ניסנקורן

מנדלבליט בוועדה: "ח"כ כץ לא פגע בציבור ואני משוכנע שהוא סבר שהוא מיטיב עם הציבור. אולם הוא היה בניגוד עניינים חריף בכך שהוא הסתיר מידע מהציבור"

חיים כץ
חיים כץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ועדת הכנסת פתחה את הדיונים בענין בקשת החסינות של השר לשעבר חיים כץ מהליכוד. בדיון שמתקיים בראשות ח"כ אבי ניסנקורן מ'כחול לבן' משתתף גם היועמ"ש לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, שפרסם חוות דעת נגד האפשרות להעניק חסינות לכץ. כך גם ח"כ כץ בעצמו נוטל חלק בדיונים לצד חברי ועדה.

בפתח הדיון אמר יו"ר הוועדה ח"כ ניסנקורן, "אני מכיר את ח"כ חיים כץ שנים רבות בתפקידיו השונים. כיו"ר ועדת העבודה והרווחה וכשר העבודה. והן מתפקידי כיו"ר ההסתדרות – אני מעריך את פועלו ועשייתו החברתית. אני מניח שרבים מכם מכירים את חיים כץ שנים רבות ולכן אני בטוח שדיוני החסינות קשים לכולנו. יחד עם זאת השיקול היחיד שצריך לעמוד לנגד עינינו הוא לבחון האם העילות לחסינות הקבועות בחוק מתקיימות במקרה זה".

בהמשך התפרץ כץ לדבריו של היועמ"ש לממשלה ולאחר שהתפרץ פעם נוספת לדברים שנשמעו באולם הוועדה, המליץ היו"ר ניסנקורן לכץ לצאת החוצה מאולם המליאה לדקות ספורות כדי להירגע.

בדיון אמר היועמ"ש מנדבליט לחברי הוועדה,כי הוא מכיר מזה שנים רבות את חיים כץ ומעריך אותו באופן אישי. "אני לא מקל ראש ברגישות הרבה שגלומה בתפקיד של כל חבר כנסת, במיוחד שמדובר בתהליך החקיקה. ואולם, הפעולה של ח"כ כץ, הייתה חריגה מפעולת ח"כ. מדובר במעשים פסולים שמגבשים עבירה פלילית".

מנדלבליט הוסיף, כי "כץ משרת ציבור ותיק ומיומן, ויצאתי מנקודת הנחה שהוא לא ראה רק את טובתו האישית בחקיקת החוק, ח"כ כץ לא פגע בציבור ואני משוכנע שהוא סבר שהוא מיטיב עם הציבור. אולם הוא היה בניגוד עניינים חריף בכך שהוא הסתיר מידע מהציבור. אני ער להבדלים בין חברי הכנסת לאחרים בשירות הציבורי ומגיעות אלי לא מעט תלונות לגבי ח"כים וכמעט כולן נסגרות בלי שאתם יודעים עליהם. כאן מדובר במקרה חריג. כתב האישום עוסק בעיקרו בפעולות מנהליות של יו"ר ועדה בכנסת, שכללו בין היתר מעשי הסתרה", הסביר מנדלבליט.

לדבריו, "הודעתי לח"כ כץ כי בכוונתי להעמידו לדין באשמת שוחד מרמה והפרת אמונים. זימנתי את כץ לשימוע. ולאחר ששמעתי את דבריו של ב"כ של ח"כ כץ, שוכנעתי שיש יחסי חברות קרובים בינו לבין בן ארי, קיבלתי את טענתו ובעקבות כך שונה כתב האישום ונמחק סעיף השוחד. אולם קבלת הטענה מחזקת את הטענה כנגדו בעניין ניגוד עניינים".

השארת תגובה