החרדים מסתערים על קולות הציונות הדתית

סיורים בבקעת הירדן של השר אריה דרעי, ביקור בעפרה של סגן השר מאיר פרוש, שימור הדיאלוג של יהדות התורה עם הרב דוד חי הכהן והניסיונות של יהדות התורה לקבל את תמיכת בן גביר

פרוש בעפרה
פרוש בעפרה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לקראת הבחירות הקרובות, מזהים במפלגות החרדיות חולשה בקרב הציבור הדתי לאומי שסובל ממשבר אימון בנציגיו הפוליטיים אחרי שורת חיכוכים פנימיים והטלת רפש הדדית.

מי שלוטש עיניים לאלקטורט הזה הוא יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, שיצא לסיור בהובלת מועצת יש"ע יחד עם כל סיעת ש"ס וראשי הישובים בבקעת הירדן, כמו גם ח"כ מאיר פרוש מיהדות התורה, ששם פעמיו באותו יום ליישוב עפרה במטה בנימין.

המסרים שהעביר דרעי בביקורו, נועדו לאוזניים של המתיישבים, כשלדבריו "באנו לכאן להודיע גם לגויים, לכל העולם. אנחנו נמצאים בארץ אבותינו, זה שלנו, את שלנו אנחנו מיישבים. בע"ה אנחנו שולחים מכאן לראש הממשלה שנמצא בשליחות היסטורית ביחד עם נשיא ארה"ב, שהוא ידיד אמת שלנו. ואנחנו מקווים בע"ה שנוכל לבשר לכולם שזה השטח שלנו".

דרעי התייחס בדבריו לכחול לבן וביקש למסור לבני גנץ, "אני פונה מכאן לרב אלוף בני גנץ וחבריו רבי האלופים, אתם יודעים את החשיבות הבטחונית של המקום הזה. מסרת את חייכם למקום הזה, החיילים שלכם מתו בעבור המקום הזה, נצלו את ההזדמנות, תתעלמו מהשיקולים הפוליטיים ותתנו גב לראה"מ ולטראמפ".

שר הפנים ניצל את ההזדמנות כדי לעקוץ את חבריו לבלוק והרעיף שבחים על נתניהו. בהתייחסו להצהרותיהם אמר, "תפסת מרובה לא תפסת. תאמינו לי רוה"מ עושה את זה בצורה הטובה ביותר. תתאפקו. שלא נפספס את ההזדמנות הזו בשביל עוד כותרת. אין אחד כמו נתניהו שרוצה לעשות טוב לעם ישראל".

"אנחנו גדלנו והתחנכנו על תורת עם ישראל, כל המורשת שלנו זה במקומות הללו. זמביש וחבריי יודעים כאן שעוד לפני 30 שנה לא קם ישוב שלא הייתה לנו בש"ס יד בנושא. כיום, ידידתנו ארה"ב נותנת לנו הזדמנות היסטורית ואסור לנו להחמיץ אותה", אמר יו"ר ש"ס שעד לא מכבר היה אורח בלתי רצוי ביהודה ושומרון.

במהלך ביקורו, העלה דרעי את הפיל שבחדר ועסק בחלום הימני שעשוי להתגשם בעקבות תוכנית המאה של ממשל טראמפ. לדבריו,  "כשר הפנים אני רוצה לומר לכם, התחלנו להיערך לסיפוח. אנחנו מכינים את כל עבודת המטה".

"בע"ה אנחנו מתחייבים בזאת לעמוד לצידו של ראש הממשלה ולתמוך בכל יוזמה שלו בע"ה בממשלה ובכנסת ולעשות הכל כדי שבע"ה ארץ ישראל ששייכת לעם ישראל עם תורת ישראל בע"ה החוט המשולש לא במהרה ינתק", התחייב.

יו"ר ש"ס נשאל על ידי עיתונאים שנכחו בסיור על הפרסומים אודות הקמת מטה הספרדים בדגל התורה, וטען כי "מאז שדגל הקימו את המטות אנחנו עולים כל פעם המנדט, אז שיהיה להם בהצלחה".

כאמור, מי שלא בזבז זמן והסתער על קולות הימין אף הוא, זהו סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש הנחשב לסמן הימני ביהדות התורה. פרוש סייר ביישוב עפרה במועצה אזורית מטה בנימין ועמד מקרוב אחר התפתחות היישוב ומוסדות החינוך במקום.

לסיור הצטרף גם חבר מועצת ביתר עילית ישראל פכטר המלווה את סגן השר במשך שנים בין היתר בכל הנוגע לדיאלוג השוטף עם אישי ציבור ומנהלי מוסדות החינוך ביו"ש.

ראשי היישוב העלו בפניו את הקושי הטמון בהיעדר ההסדרה החוקית והבעיות המשפטיות הגלומות במקום הבולמות את התפתחות היישוב, בין היתר בכל הנוגע לבניית יח"ד ומוסדות החינוך.

פרוש אמר למתיישבים כי "להשאיר מאות משפחות ללא הסדרה חוקית זהו עוול שאין כדוגמתו. אנו נפעל להאיץ את התפתחות היישוב והסדרתו יחד עם אישים נודעים של היישוב עמם אני נמצא בקשר במהלך כל השנים. נשתדל להמשיך לעשות ולעזור בכל אשר אתבקש. דלתי תמיד תהיה פתוחה לכל בקשה מצד ראשי היישוב".

סגן השר התגאה בשותפות של מפלגתו בבלוק הימין והצהיר כי "יהדות התורה הוכיחה בחצי השנה האחרונה שהיא בגוש הימין ונציגיה עשו הכל כדי לשמור עליו וגם נמשיך לעשות כך. אנחנו ימניים עם מונחים תורניים ואנו פונים לכל מי שתורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל חשובים לו שיראה את יהדות התורה כביתו שלו".

"אנחנו בעד הסיפוח והחלת הריבונות על בקעת הירדן ויישובי יהודה ושומרון", הודיע פרוש. "כאשר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כל כך להוט וקשוב לצרכים של היהודים בבקעת הירדן ויישובי יו"ש, אנחנו צריכים לקבל זאת בזרועות פתוחות ולבסס את היישובים שם כבכל חלק של ארץ ישראל".

בתוך כך, ביהדות התורה נמשכים המאמצים למנוע איבוד קולות במחנה הימין ולגייס את תמיכת הרב דוד חי הכהן פעם נוספת במפלגה.

במקביל, איתמר בן גביר מסרב להיפגש עם חבר הכנסת משה גפני בכדי לדון על האופציה שעוצמה יהודית תפרוש מהמירוץ לכנסת. בן גביר טען בשיחה עם 'קו עיתונות' כי "הפגישה מיותרת, אני לא מתכוון לפרוש".

השארת תגובה