"לא ניתן לנתניהו לאשר מדינה פלסטינית"

על רקע תוכנית השלום של הנשיא טראמפ, מזהירים גורמים במפלגות הציונות הדתית על החשש מהקמת מדינה פלסטינית בלב מדינת ישראל כתוצאה מההסכם

מובלעת חרדית במדינה לסטינית? מעלה עמוס
מובלעת חרדית במדינה לסטינית? מעלה עמוס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי שראש הממשלה נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ נפגשו עם נשיא ארה"ב טראמפ על הסכם השלום שלו למזרח התיכון, מזהירים גורמים במפלגות הציונות הדתית אשר מימין לליכוד מפני פינוי שטחים והקמת מדינת פלסטינית כתוצאה מהתוכנית.

בשיחה עם 'קו עיתונות' אומרים אותם גורמים כי "המהלך להחלת הריבונות על ההתיישבות ביהודה ושומרון מבורכת, ובאמת הגיע הזמן שאחרי כל השנים שמדברים על זה שזה אכן יצא לפועל בתמיכת הקהילה הבינלאומית".

"אבל", מוסיפים, "עם כל הכבוד להחלת הריבונות, לא ניתן להקים מדינה פלסטינית ולוותר על שטחי ארץ ישראל תמורת שום מחיר שבעולם, וראש הממשלה נתניהו צריך לדעת זאת. לעולם לא נתפשר על ארץ ישראל", הם אומרים ל'קו עיתונות'.

ההערכה במערכת הפוליטית, כי בעוד הליכוד וכחול לבן צפויים לתמוך בתוכנית השלום של טראמפ, דווקא במפלגות בימין מחכה לנתניהו אופוזיציה קשה ביישום התוכנית אשר יכללו גם וויתורים מצידה של ישראל.

שעות ספורות לפני הצגת תכנית המאה הוזמן ראש מועצת שומרון יוסי דגן ע"י ראש הממשלה לפגישה בבליר האוס שבבית הלבן.

הפגישה, שהתקיימה בנוכחות השר יריב לוין, נמשכה כשעה וחצי. בסיומה אמר דגן, "מצאתי את ראש הממשלה קשוב, יורד לפרטים, הצבתי בפני ראש הממשלה את החששות והקווים האדומים של ההתיישבות ביהודה ושומרון, הדברים המתפרסמים בתקשורת, ובראשם הקמת מדינת טרור ביו"ש – לב מדינת ישראל".

לדברי ראש המועצה האזורית שומרון, "הדברים לא נסגרו עדיין ולא ייסגרו עד הרגע האחרון, ואנחנו כאן בוושינגטון DC כדי לחזק את ראש הממשלה וכדי לחזק גם את נשיא ארה"ב טראמפ, כדי שייצא מהדבר הזה ריבונות על כלל מרחבי ההתיישבות היהודים ביהודה ושומרון ולא חלילה דברים שעלולים לסכן את קיומה של מדינת ישראל ואת ההתיישבות. נעקוב כולנו יחד בעירנות, ונפעל יחד למען ארץ ישראל, שלמות הארץ ובניינה".

במקביל, בהודעה שפורסמה בשמו של יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני, בנוגע לתוכנית המאה, נכתב כי "אנחנו מוטרדים מאוד. לא נוכל להסכים לתוכנית שתכלול הקמתה של מדינה פלסטינית שתהווה איום על מדינת ישראל וסכנה גדולה לעתיד".

השארת תגובה