זוטשקא: הילולא בסיום הש"ס

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

זקני החסידים העידו עם דמעות התרגשות שנקוו בעיניהם כי מעולם לא "הרימו" בחצר הקודש אירוע רב רושם בממדים כאלו. – הקהילה שזה עתה מציינת סיום שנת האבל לפטירתו של כ"ק מרן האדמו"ר זצוק"ל נמצאת בתנופת-על ובתחושת רענון מפליאה עם האדמו"ר שליט"א שפקיע שמיה בעולם החסידות והישיבות כאישיות מורמת מעם שמוצא מסילות לליבותיהם של בני נוער רבים דורשי השם ושוחרי עבודתו ואף מבוגרים רבים ו"מבקשים" מוצאים פורקן לנפשם השוקקה וצמאה לאור ה'.

גם לקראת חגיגת סיום הש"ס הופק יצירת פאר וכובש "מרומם" – לחן חדש מאוצר ניגוניו של האדמו"ר על המילים "מרומם הוא אלקין קדמא ובתרייתא צבי ואיתרעי בן ומסר לן אורייתא" שהפך ללהיט האירוע.

את האירוע הנחה בכשרון מופלא המחנך אברהם מנחם אייזנבאך שפתח את הערב בדברים נרגשים על העיתוי של ציון סיום שנת האבל בפטירתו של כ"ק מרן האדמו"ר זצוק"ל ועלותו של בנו האדמו"ר על כס אבותיו הק' שמעודד תדיר את לימוד התורה כערובה היחידה של כל יהודי כמה מתאים לציין את סיום השנה בחיזוק עמוד התורה בקרב החסידות.

שירה אדירה הניעה את אמות הסיפים של האולם הגדוש "ובכן צדיקים" עם כניסת האדמו"ר שאף נטל ידיו לסעודת המצוה.

הס הושלך עת נשא דברות קודש האדמו"ר שבדבריו קישר את סיום הש"ס יחד עם כל שבטי ישראל בכל ארצות פזוריהם עם מלאות 12 חודשי אבל על פטירת הרבי זצוק"ל ואהבתו לתורה. האדמו"ר אף עורר על סדר הלימוד שהוכרז על ידו זה לא מכבר על לימוד משותף ועקבי של כללות החסידים במסכת שבת במסגרת המפעל המופלא "אדנים לתורה" שהוקם ע"י מרן האדמו"ר שליט"א וכמסורת אדמו"רי זוטשקא זי"ע שעודדו את הזהירות בידיעת הלכות שבת.

אחריו הגיע הרגע המכונן בו סיים האדמו"ר ברוב התרגשות את הש"ס ואמר את הקדיש.

נואם הכבוד רבי חיים יצחק אייזיק לנדא רב העיר בני ברק כובד להתחיל הש"ס ולשאת את נאומו, בדבריו גולל את הקשר הותיק של העיר בני ברק ורבניה לדורותיהם עם בית זוטשקא בהפליאו את השנה החולפת תחת נשיאותו של האדמו"ר ההופכת את החסידות לאימפרייה בתורה ובעבודת השם.

הקהל הנרגש פצח בריקודי קודש נלהבים בשמחת תורה שאפפה את כל המשתתפים לקול צלילי תזמורתו של הקלידן ר' מרדכי כהן ומקהלת ויזניץ בניצוחו של אמן הרגש ר' אברהם מושקוביץ יחד עם דוד פולק שהניעו מיתרי הלב לחוג את השמחה הגדולה בסיום כל בש"ס.

הרגשות והגעגועים הציפו בעת שירת הגראמען באופן מעורר מאד ע"י דוד פולק בו הוזכר הרבי זי"ע

רגע השיא היה בעת הביאו הבחורים לאדמו"ר דורון שעות רצופות על סך 11.349 שעות שקיבלו על עצמם ביגיעה עצומה.

כיאה לכבודה של תורה פתחו בריקוד מרומם עד השעות הקטנות של הלילה.

2 תגובות
  1. חסידות מופלאה ביותר

  2. רבי כמו בזמן הבעל שם טוב
    יש מנהיגים לדור!!!!!

השארת תגובה