ברוב של 60: אושרה ועדת החסינות

מליאת הכנסת אישרה את בקשת הוועדה המסדרת להקמת ועדת הכנסת ברוב של 60 תומכים ללא מתנגדים, זאת לאחר שחברי גוש ה-55 בחרו להחרים את הדיון ונעדרו מהמליאה

אולם מליאת הכנסת | ויקיפדיה
אולם מליאת הכנסת | ויקיפדיה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מליאת הכנסת אישרה בצהריים את הקמת ועדת הכנסת ברוב של 60 תומכים וללא מתנגדים, לאחר שהקואליציה החרימה את הדיון.

יו"ר הוועדה המסדרת שהגישה את הבקשה להקמת הוועדה ח"כ אבי ניסנקורן, אמר במהלך הצגת הבקשה במליאת הכנסת, כי "המחזה שאנחנו רואים עכשיו שחברי הקואליציה מחרימים את ישיבת המליאה הוא חסר תקדים בהחרמה של קואליציה ישיבת מליאה, זה בטח לא לכבוד הכנסת וביזוי הכנסת. חבל שכך נוהגים חברי הקואליציה, מותר גם להפסיד בהצבעות. בנוסף, בחודשים האחרונים מעבר לקמפיין החסינות של נתניהו אנחנו ראינו קמפיין נגד בתי המשפט נגד המשטרה נגד המערכת שבעצם אחראית על אכיפת החוק במדינת ישראל. אני חושב שהציון דרך הזה שעברנו בחודשים האחרונים זה שפל שאליו הגיעה מדינת ישראל בהובלתו של רוה"מ. אני מאוד מקווה שאנחנו נראה שינוי גישה וכחול לבן תעמוד כחומה בצורה למען שלטון החוק."

ח"כ אחמד טיבי שנשא אך הוא דברים, בחר ללעוג לראש הממשלה ואמר בציניות מופגנת, "אני משתתף בצערו של אבי הדמוקרטיה המודרנית שמשכנו עבר מבלפור לבית המשפט המחוזי, והוא יהיה שם אורח מתמיד. אני תוהה איך הוא חושב לעשות מהלכים דמוקרטיים וחוקים וחוקתיים לפלסטלינה?".

על ביקור נתניהו בוושינגטון האשים טיבי כי טראמפ מתערב בבחירות באופן בוטה. "איך משתף אתו פעולה הנשיא ההוא, ערב הדחה, ומתערב באופן בוטה בבחירות. לא רק מציג תוכנית שהיא נייר עמדה של מועצת יש"ע, אלא מתערב בתזמון הצגת התכנון את התכנית בזמן קיום הדיון על הקמת ועדת הכנסת, דבר כזה עוד לא היה. מיזם משותף של חשודים."

כאמור הבקשה לקמת ועדת הכנסת אושרה והיא צפויה להתכנס ביום חמישי.

2 תגובות
  1. יום עצוב לעם ישראל ולדמוקרטיה הישראלית שנגנזה לדיראון..

  2. ניסנקורן, אחרי כל המהלכים המלוכלכים של ההסתדרות בא עכשיו ללכלך את הכנסת.
    נכנסו להם רשימה שלמה של "הסתדרנו" שמקורבים אחד לשני ולדיקטטורים שבחרו אותם והתחילו ללמד את כולם מהי פעילות תקינה של הכנסת, מהי אתיקה וכו'.
    עוד לא ניקו את החלב הפוליטי מהשפתיים וכבר הם מלאי ציונים לכולם.
    אכן, הולך ופוחת הדור.

השארת תגובה