נתניהו יעמוד למשפט – אין חסינות

ראש הממשלה שוהה בארצות הברית לקידום 'תוכנית המאה', בישראל תוכנן לקיים דיוני מחטף בבקשת נתניהו לחסינות- נתניהו משך את בקשת החסינות

נתניהו מצהיר על סיפוח הבקעה
נתניהו מצהיר על סיפוח הבקעה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"בשעה גורלית זו לעם ישראל, בעת שאני נמצא בארה"ב בשליחות היסטורית לעצב את גבולות הקבע של ישראל ולהבטיח את ביטחוננו לדורות הבאים, צפוי להיפתח בכנסת מופע נוסף בקרקס הסרת החסינות.

זהו המשך הרדיפה האישית האובססיבית כלפי מצד אנשי "רק לא ביבי". במקום להבין את גודל השעה ולהתעלות מעל שיקולים פוליטיים, הם ממשיכים לעסוק בפוליטיקה זולה שפוגעת ברגע מכריע בתולדות המדינה.

מאחר שלא ניתן לי הליך הוגן, מאחר שכל כללי עבודת הכנסת נרמסו ברגל גסה, ומאחר שתוצאות ההליך הוכתבו מראש ללא דיון ענייני כמתחייב – החלטתי לא לתת למשחק המלוכלך הזה להימשך.

הודעתי ליו"ר הכנסת שאני מושך את בקשת החסינות. בהמשך אנפץ את כל הטענות המופרכות ותיקי הסרק שהוגשו בענייני. אבל עכשיו, לא אתן ליריביי הפוליטיים להשתמש בעניין זה כדי להפריע למהלך ההיסטורי שאני מוביל.

כפי שעשיתי כל חיי, אמשיך להשקיע את כל כולי למען עתיד מדינתנו ולמענכם, אזרחי ישראל".

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) הגיבה:"הניסיון של נתניהו להפוך את הכנסת לעיר מקלט לעבריין קרסה היום. הנאשם בשוחד צריך להתפטר ולעמוד למשפט כאזרח ולא מכסא ראש הממשלה אליו הוא נדבק".

יו״ר סיעת העבודה, ח"כ איציק שמולי,אמר: "משהחליט נתניהו למשוך את בקשת החסינות מהכנסת על היועץ המשפטי לממשלה להעביר, כמתחייב, עוד היום את כתב האישום לבית המשפט.

ישראל אכן עומדת בפני הכרעות היסטוריות חשובות, אבל כפי שהעיד נתניהו בעצמו על קודמו בתפקיד- ראש ממשלה הנאשם בפלילים נטול כל מנדט להחליט בהן עבור מדינתו ועמו. נתניהו צריך לעדכן את הסטטוס החדש שלו – מאורח בבית הלבן ליושב על ספסל הנאשמים".

יו"ר כחול לבן בני גנץ, אמר: "נתניהו הולך למשפט- חייבים להתקדם. בפני אזרחי ישראל ניצבת בחירה ברורה: ראש ממשלה שיעבוד עבורם או ראש ממשלה שעסוק בעצמו. אף אדם לא יכול לנהל מדינה ולנהל במקביל שלושה תיקים פליליים חמורים על שוחד, מרמה והפרת אמונים".

יאיר לפיד, אמר : "נתניהו ידע שהוא מגיש בקשה מופרכת, טוב עשה שמשך אותה. אין דבר כזה חסינות מפני שוחד, מרמה והפרת אמונים". לדבריו, "אי אפשר לנהל שלושה תיקים פליליים ובמקביל להתעסק בעסקת המאה. אם נתניהו היה פטריוט כמו שהוא טוען, הוא כבר היה עוזב את תפקידו. הוא רצה את החסינות והסיר אותה כשהבין שאנחנו מנצחים אותו במאבק הפרלמנטרי. לא עשינו את זה בשמחה. זה לא ממלא את ליבו של אף אחד באושר שנגד ראש הממשלה יוגש כתב אישום, אבל זה היה ברור שבקשת החסינות הזאת אינה תקינה".

בוגי יעלון: "נתניהו מסתבך והולך, מסתבך והולך. ממשיך בתעלולי הישרדות ונכשל בהם שוב ושוב. מי שיאלץ בקרוב מאד להתמודד מספסל הנאשמים עם כתבי אישום בשוחד, מרמה והפרת אמונים לא יוכל להנהיג מדינה. חייבים להתקדם"

מיקי חיימוביץ: "בשורה התחתונה, ממש בקרוב ראש ממשלה על ספסל הנאשמים: שוחד, מרמה והפרת אמונים".

גבי אשכנזי: "בקרוב מאוד נתניהו יתייצב למשפט. תוכנית השלום היא תכנית היסטורית, אבל היסטוריה לא מובילים מספסל הנאשמים".

ח״כ אורלי פרומן: ״‏כנסת ישראל היא לא עיר מקלט לנאשמים בשוחד, מרמה והפרת אמונים. ראש ממשלה הנאשם בפלילים לא יכול מבחינה מוסרית וערכית להמשיך ולכהן בתפקידו. אנחנו חייבים להתקדם!״.

עמיר פרץ: "נפל דבר היום בישראל. נתניהו החליט להסיר את בקשת החסינות, ואזרחי ישראל מבינים היום שנתניהו מחזיר אליהם את האחריות. אני מציע לנתניהו לפרוש מריצה לראשות הממשלה, כפי שהסיר את חסינותו לפני הדיון המשמעותי. הגיע הזמן שנתניהו יפנה את הזירה הפוליטית, יטפל בענייניו הפליליים וישאיר לנו לדאוג לחסינות למי שזקוקים לה באמת".

ניצן הורוביץ: "נתניהו נכשל בניסיונו לחמוק ממשפט צדק. ראש הממשלה אכן עושה היום היסטוריה, ואחראי לבושת המאה: רה"מ המכהן הראשון שעומד לדין בעבירות פליליות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. על הנאשם נתניהו לפנות את הזירה הפוליטיות מיד, ללכת לעסוק בענייניו הפליליים ולאפשר לנו לדאוג לחסינותה של ישראל".

השארת תגובה