רוסיה אישרה את החנינה של נעמה יששכר

לאחר שהגישה בקשת חנינה לנשיא, התכנסה היום הוועדה העוסקת בנושאי חנינות והחליטה להיעתר לבקשה

אילוסטרציה: סמים שנתפסו בנתב"ג. צילום: משטרת ישראל
אילוסטרציה: סמים שנתפסו בנתב"ג. צילום: משטרת ישראל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ועדת החנינות ברוסיה החליטה להיעתר לבקשת החנינה של נעמה ישכר עליה נגזרו שבע שנות מאסר. את הבקשה הגישה נעמה אתמול.

כעת, נדרש הנושא לעיונו של הנשיא פוטין שאמור לחתום על מסמך החנינה, ורק לאחר מכן תשוחרר נעמה. כזכור, בביקורו בישראל בשבוע שעבר, נפגש הנשיא פוטין עם אמה של נעמה ואמר לה ש"יהיה טוב". הפגישה הועברה לנעמה בשידור חי בכלא בו היא שוהה.

נציבת זכויות האדם במחוז מוסקבה, יקטרינה סמנובה, אמרה בראיון לסוכנות הידיעות "טאס", "יששכר נידונה לשבע שנות מאסר, היא כלואה במתקן בפרברי מוסקבה ואמורה להיות מועברת לכלא בעיר ולדימיר". לדבריה, "מאחר ויששכר כלואה במחוז מוסקבה היא העבירה את הבקשה לדיון בחנינה לרשויות באזור". היא הוסיפה, כי "לא משנה מה תהיה תוצאת הדיון, אנו נשלח את ההחלטה למשרד הנשיאות של הפדרציה הרוסית להמשך טיפול".

פרקליטה של נעמה עו"ד אלכסי דוברובין, התייחס לבקשת החנינה וסיפר, "קיימנו עם נעמה דיון על הצהרת דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב כי חנינתה דורשת הגשת בקשה רשמית לנשיא הפדרציה הרוסית. כתוצאה משיחה זו, נעמה החליטה להגיש את הפנייה לנשיא עבור חנינתה ושחרורה, ומסמך כזה כבר הוגש על ידה בכתב, בצורה הנדרשת, דרך מנהל הכלא בו היא נמצאת".

דוברובין הוסיף, "כולנו מקווים לקבלה מהירה של בקשתה על ידי נשיא רוסיה, בהתאם לכתוב בחוקה הרוסית וכי היא תקבל חנינה ותשוחרר".

השארת תגובה