בני ברק: שוטר בתפקיד פרץ לדירה וגנב מזומנים

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע שוטר שנטל ממעוכב במשטרה מפתח לדירתו ובאמצעות נסיעה בקטנוע משטרתי התפרץ לדירה בבני ברק וגנב מעטפת מזומנים

כסף
כסף

בית המשפט המחוזי בתל אביב בפני כב' השופט מרדכי לוי גזר 20 חודשי מאסר בפועל על שוטר בילוש ממחוז דן שהורשע בעבירות גניבה בידי עובד ציבור והתפרצות למקום מגורים.

ועוד כמה מאמרים שכתבתי:

עו"ד נועם קוריס – כותב בישראל היום

עו"ד נועם קוריס – כותב בערוץ 7 על תביעה ייצוגית

עו”ד נועם קוריס – כותב במקור ראשון

עו"ד נועם קוריס כותב בערוץ 20

השוטר הורשע בגין עבירות שביצע במהלך חיפוש בדירה בבני ברק. במהלך החיפוש איתר השוטר מעטפה השייכת למתלונן ובה כ-7,500 ₪ במזומן, וכן קופסא ובה שקית תכשיטי זהב. בשלב מסוים, לאחר שהמתלונן עוכב לתחנת המשטרה, הוא מסר לשוטר את מפתחות דירתו. השוטר הורשע בכך שבעוד המתלונן מעוכב בתחנת המשטרה, נטל השוטר קטנוע משטרתי, נסע לדירה והתפרץ אליה באמצעות המפתח, וגנב מתוכה את מעטפת הכסף ואוסף התכשיטים.

בית המשפט קבע כי "הנאשם התפרץ לדירה של המתלונן, באמצעות מפתח הדירה שהופקד בידיו הנאמנות, גנב את הכסף והתכשיטים, בעקבות החיפוש שביצע בתוקף תפקידו… תוך שניצל לרעה את תפקידו כשוטר ואת האמון שניתן בו ובמקום לשמור על החוק, במעשיו הוא כאמור פגע פגיעה חמורה במשטרה".

עו״ד אליסף קליין, המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה: ״בית המשפט קיבל את עמדת מח״ש וקבע כי יש לראות בחומרה מצב בו שוטר מנצל את תפקידו ופורץ לדירתו של נחקר, המצוי בחקירה, באמצעות מפתח אותו קיבל מהנחקר מתוקף תפקידו כשוטר, כאשר במסגרת ההתפרצות גונב השוטר כסף רב ותכשיטים. בית המשפט קבע כי דינו של השוטר שביצע עבירת גניבה תוך ניצול תפקידו דינו מאסר ממושך מאחורי סורג ובריח ופיצוי כספי משמעותי״.

עו”ד נועם קוריס בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, משרד נועם קוריס ושות’ עורכי דין עוסק בייצוג משפטי ותביעות ייצוגיות מאז שנת 2004.

 

השארת תגובה