"מעריך שטראמפ ינסה לגשר בין נתניהו לגנץ"

"קיימת היתכנות שהנשיא טראמפ יישב עם שני המנהיגים וישוחח איתם על הפער ביניהם במטרה לכונן ממשלה יציבה לאחר הבחירות"

ביבי וטראמפ
ביבי וטראמפ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יושב ראש המפלגה הרפובליקנית בישראל עורך הדין מארק צל אינו שולל כי העובדה שהנשיא טראמפ שם לו למטרה בהזמנתם המשותפת של נתניהו וגנץ, לגשר על הפערים בין הצדדים במטרה שתוקם בישראל ממשלת אחדות יציבה לאחר הבחירות.

לדברי צל, בשיחה ען ערוץ 7, הרי ש"המפגש בוושינגטון עכשיו, לפני הבחירות שלנו, אמור אמנם להיות על תכנית המאה, אבל לפי דעתי הנשיא ינסה הנשיא לעזור לנתניהו וגנץ להגיע להבנה והסדר כדי לפתור את הבעיה הפוליטית הפנימית שלנו. שכן בשביל ארה"ב, כל עוד לישראל אין ממשלה, היא לא שותפה מועילה באזור".

בארה"ב מעריכים, כי התיקו שישראל נמצאת בו, יכול להימשך גם אחרי הבחירות, לכן, סבור צל, "שבוושינגטון תהיה אפשרות שהנשיא ישב עם שני המנהיגים וישוחח איתם על הפער ביניהם".

באשר להדלפות שהתפרסמו בימים האחרונים מתוך המתווה המדובר אומר צל, כי "אף אחד, חוץ מקבוצה מצומצמת לא יודע מה כוללת התכנית כולה. על פי השמועות אני חושב שיש על מה לשמוח. הממשל האמריקני לא יכפה את התוכנית עלינו, אלא אם הממשלה בישראל תסכים לקבל אותה. לפי דעתי התוכנית הזו אמורה לכלול תנאים הכי טובים שאפשר לצפות מצד גורם חיצוני כמו ארה"ב. אבל אין שום צפי שהפלסטינים יקבלו את התוכנית. זה לא ילך להסדר סופי".

ובאשר לאיומי הפלסטינים והדמוקרטים לסכל את התכנית הוא אומר, כי לדעתו הדמוקרטים אינם רלוונטיים. הם עוסקים בתוכנית ההדחה שלהם שהולכת וקורסת. כל המועמדים שלהם, ללא יוצא דופן, הם לא ידידים של ישראל לפי דבריהם. סנדרס, למרות שהוא יהודי, ההתבטאויות שלו כמעט אנטישמיות. אני לא מצפה מהם לתמוך בתכנית כלשהי, ודאי לא כזו שתתמוך בישראל".

השארת תגובה