אהוד ברק: "תכנית המאה – הנוחה לישראל"

מאשים: "ההצעה של נתניהו לסיפוח מיידי של בקעת הירדן, משקפת היסטריה אישית של עבריין נמלט שאיבד את השיפוט, על הפקרות ביטחונית ופוגעת ביכולות המבצעיות נגד איראן"

אהוד_ברק_(2)
אהוד_ברק_(2)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק סבור כי תכנית המאה של הנשיא טראמפ, הינה העמדה האמריקאית הכי נוחה שהייתה לישראל אי פעם ברמת הנשיא האמריקאי.

בראיון לינון מגל ובן כספית אמר ברק, כי "מצד אחד התכנית באמת יוצרת הזדמנות חשובה מאוד. מצד שני הנשיא טראמפ רואה בזה מקשה אחת ואי אפשר יהיה להסתכל עליה בלי מתן 80% משטחי יהודה ושומרון שיוקצעו למדינה הפלסטינית שתהיה ממזרח לירושלים תוך פירוק 60 מאחזים בלתי חוקיים והפסקת החרבת ישובים מחוץ לגושים. זה עדיין דבר שמחייב מחשבה אחראית מאוד".

בדבריו חידד ברק את ההבדלים לטעמו בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר 'כחול לבן' ואמר, כי "בני גנץ מייצג עמדה בדגש על תיאום והדדיות של הסדר אזורי תוך שמירה על אינטרסים הביטחוניים ואפשרות למהלכים חד צדדים בהמשך. היות וכולם מסכימים על הירדן כגבול הביטחון במזרח התיכון, מנגד, ההצעה של נתניהו לסיפוח מיידי של בקעת הירדן, משקפת היסטריה אישית של עבריין נמלט שאיבד את השיפוט. שלא נדבר על הפקרות ביטחונית. זה פוגע פגיעה עמוקה ביכולות המבצעיות של ישראל כנגד איראן. זו פגיעה ממשית כי ירדן היא משענת אסטרטגית. כל העניין הוא פשוט תעלול בחירות זול של נתניהו".

על קיום פגישתו המתוכננת של גנץ עם טראמפ הזכיר ברק, כי "לקראת בחירות 98 נפגשתי לבדי עם הנשיא קלינטון כשברקע היו דיווחים עוינים שאין סיכוי שאנצח את נתניהו. נפגשתי עם הנשיא לבד והוא מצא את הדרך להיפגש. אין בדבר הזה משהו חריג. טוב מאוד שאנשיו של גנץ מצאו את הדרך לעשות את זה. אתה מבין את הרצינות של העניין מהלהט של ביבי להיפגש עם טראמפ לפני כן כדי שהוא יהיה האחרון שיוצא מהחדר".

השארת תגובה