בנט חושש: "החמצת המאה ולא עסקת המאה"

שר הביטחון ויו"ר 'ימינה' נפתלי בנט דוחק בנתניהו לחזור מארה"ב ארצה עם סיפוח ומביע חשש מפני, הסכמה של נתניהו להחזרת "סנטימטר אחד בודד לפלסטינים"

שר החינוך נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (9)
שר החינוך נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (9)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בנאום שנשא אמש באריאל, התייחס שר הביטחון ויו"ר 'ימינה' נפתלי בנט, ל'תכנית המאה' של ארצות הברית כשהוא מבהיר, כי 'ימינה' לא תיתן יד להחזרת סנטימטר אחד מארץ ישראל לפלסטינים.

"אנחנו עומדים מאחורי ראש הממשלה במסעו לארצות הברית ומחזקים אותו מכאן, מהעיר אריאל שבשומרון. עומדת בפנינו, בפני ממשלת ישראל,
הזדמנות של פעם בחמישים שנה להחיל את החוק הישראלי על חצי מליון ישראלים בשבוע הבא".

בדבריו נדרש בנט ליחסה של המפלגה בראשה הוא עומד לתכנית ואמר, "שואלים אותנו בימים האחרונים מה תהיה עמדת ימינה בנוגע לתוכנית המאה.
תשובתנו היא פשוטה: יספחו נתמוך, לא יספחו – לא נתמוך. אם כל האירוע הזה ייגמר ללא החלת ריבונות עכשיו, לפני הבחירות, כאשר האמריקאים נותנים לנו רוח גבית, אזי זו לא תהא עיסקת המאה, אלא החמצת המאה. מה שיקבע זה לא הדיבורים שם, אלא המעשים כאן, בישראל".

בדבריו ביקש בנט לערוך השוואה בין נתניהו לבגין כשהזכיר, כי "המעשים חזקים מהדיבורים, שכן כשבגין רצה להחיל ריבונות על הגולן ב1981, הוא לא דיבר על זה, הוא פשוט עשה זאת".

"היו כבר עשרות תוכניות מדיניות, מתכנית רוג'רס ועד תכנית וואי, ונשפכו מילים כמים – הפעולה היחידה המעשית היא החלת ריבונות. לפני כעשור הנחתי על השולחן את התכנית המדינית שלי להחלת ריבונות על כל שטחי C—השטחים הישראלים ביהודה ושומרון. זה קרה בזמן שהשיח הציבורי והפוליטי עסק בהתנתקות, התכנסות והקפאות. אני וחבריי בימינה עסקנו כל העת בקידום רעיון החלת הריבונות".

לדברי בנט, "ממשלת הימין תיבחן לא במריבות עם השמאל – אלא בהחלת ריבונות מלאה על חצי מליון ישראלים בשבוע הבא. לא דיבורים – מעשים.
בעוד שבוע, אריאל יכולה להיות חלק ממדינת ישראל. אם אכן הדבר יקרה – אנו נתמוך בתוכנית המאה בממשלה. אם לא נעשה זאת, אין לנו מה להלין על כחול לבן על מרצ או על העבודה".

"למען הסר ספק אני מבהיר: ימינה תתנגד באופן חד משמעי להקמה או להכרה במדינה פלסטינית או לכל ויתור על סנטימטר מאדמת ארצנו. השאלה היחידה שעומדת באוויר תלויה בנו, האם נחיל עכשיו את הריבונות הישראלית על ההתיישבות ביהודה ושומרון ובבקעה, או שההזדמנות המופלאה הזו תוחמץ". חתם שר הביטחון את דבריו.

השארת תגובה