גיסו של רה"מ: הזדמנות היסטורית בלתי חוזרת"

"ביבי, ברגעים האלה יש לך הזדמנות שאולי היא בלתי חוזרת להטביע את חותמך בהיסטוריה היהודית, בהיסטוריה של מדינת ישראל, להחיל את החוק הישראלי ולקבוע את הגבול המזרחי של מדינת ישראל"

חגי בן ארצי
חגי בן ארצי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

גיסו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הד"ר חגי בן ארצי התייחס להצגת 'תכנית המאה' של הנשיא טראמפ והביע תקווה כי ראש הממשלה ינצל את ההזדמנות שנוצרה כדי להחיל ריבונות על בקעת הירדן, צפון ים המלח ויישובי יהודה ושומרון.

"52 שנה עברו מאז מלחמת ששת הימים ועדיין לא הוחל החוק הישראלי על שום חלק של יו"ש והנה הגיע רגע האמת ויש הזדמנות היסטורית להחיל את החוק הישראלי ואת הריבונות של מדינת ישראל לפחות על הגבול המזרחי של מדינת ישראל", אמר בן ארצי בשיחה עם ערוץ 7.

לדברי בן ארצי, לשיח הציבורי שנוצר על סיפוח בקעת הירדן הנו חשיבות מיוחדת שכן, "בקעת הירדן וצפון ים המלח הם החומה שהקב"ה נתן לארץ ישראל, זה גם גבול ביטחון, גם גבול גיאוגרפי, גם גבול אסטרטגי, גם גבול אקולוגי ומכל הבחינות זהו הגבול של מדינת ישראל". לדבריו, "ביבי, ברגעים האלה יש לך הזדמנות שאולי היא בלתי חוזרת להטביע את חותמך בהיסטוריה היהודית, בהיסטוריה של מדינת ישראל, להחיל את החוק הישראלי ולקבוע את הגבול המזרחי של מדינת ישראל", אמר בן ארצי.

היחסים בין רה"מ לגיסו ידעו עליות ומורדות במשך השנים, עם זאת הביע בן ארצי תקווה כי בנסיבות שנוצרו היחסים ישובו למסלולם, "אנחנו כבר מכירים 30 שנה, אנחנו בקשר, לפעמים בקשר של תמיכה ולפעמים בקשר של ביקורת, אבל עכשיו זהו באמת רגע האמת ואני מקווה, מתפלל, מאחל ומברך אותך שתזכה לעשות את הדבר הגדול וההיסטורי ולקבוע את גבולה המזרחי של מדינת ישראל לעד ולנצח נצחים – בצעד זה, תיכנס לשורה אחת עם ראשי ממשלה, המנהיגים הגדולים של מדינת ישראל, בן גוריון ומנחם בגין. אני מקווה שתצטרף לרשימה המכובדת הזאת. ביבי עלה והצלח וה' אלוהי ישראל יהיה בעזרך". אמר כשהוא מכוון לגיסו.

השארת תגובה