הפלסטינים: הכרזת 'תכנית המאה' – "יום זעם"

מלשכת הראיס נמסר, כי "התכנית לא תעבור ללא הסכמת העם הפלסטיני וההנהגה בתמיכת העם, יכשילו כל ניסיון להביא לקיצה של הסוגיה הפלסטינית, כפי שהיא הכשילה עשרות ניסיונות קודמים"

אבו מאזן
אבו מאזן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שהבוקר דווח על ביטול 'יום עיון' של הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי שהיה אמור להתקיים מחר עם כל תתי האלופים בצה"ל, בשל חשש מהסלמה ביו"ש ובעזה בתגובה לפרסום 'תכנית המאה', הערב מתפרסם כי הפלסטינים הכריזו על 'יום זעם' ביום שבו יפרסם הנשיא טראמפ את התכנית.

לפי הדיווח ב'ידיעות', בלשכת אבו מאזן הגיבו לפרסום 'עסקת המאה' הצפויה ואמרו, כי "התכנית לא תעבור ללא הסכמת העם הפלסטיני. ההנהגה הפלסטינית, בתמיכת העם, תכשיל את הניסיונות להביא לקיצה של הסוגיה הפלסטינית, כפי שהיא הכשילה עשרות ניסיונות קודמים".

"ההנהגה תערוך סדרת פגישות בכל הרמות ותודיע על סירובה הנחרץ לכל ויתור שהוא על ירושלים. ההנהגה תבחן את כל האפשרויות, ובהן גם גורלה של הרשות הפלסטינית. כל החלטה תזכה לתמיכה ערבית ובינלאומית. אנו מזהירים מפני השלכות חמורות על האזור כולו אם יוכרז כי מוציאים לפועל את מה שמכונה 'עסקת המאה' – אם תפגע בריבונותן של מדינות האזור ובזהותן", לשון ההודעה.

עוד נאמר, כי "ההכרזה על התכנית הזאת אינה אלא ניסיון לחלץ את נתניהו וטראמפ מהמשברים הפנימיים שלהם על חשבון הסוגיה הפלסטינית. אנו קוראים לעמנו להתקבץ סביב ההנהגה במציאות ההיסטורית הקשה הזו".

השארת תגובה