ארדן דרש: 'המימד החמישי' – מנדלבליט סירב

יקבל את עיטור העוז? היועמ"ש מנדלבליט
יקבל את עיטור העוז? היועמ"ש מנדלבליט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן פנה בימים האחרונים ליועמ"ש לממשלה כדי לקבל חומרים מהחקירה לצורך ביצוע חקירה פנימית במשרדו, אך נדחה בטענה שנבחנת חקירה פלילית בנושא.

על פי הדיווח ב'ישראל היום', דרש השר לביטחון הפנים גלעד ארדן להבין מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מדוע הנחה שלא להעביר אליו חומרים הקשורים לחקירה ולחוזה שחתמה המשטרה – ללא מכרז – עם חברת ההיי טק שח"כ בני גנץ היה מבעליה.

במשרד היועמ"ש נימקו את הסירוב בכך שבימים אלה נבחנת האפשרות לחקירה פלילית בפרשה.

אלא שמאז התקבל הנימוק ונחשפו הפרטים בדו"ח מבקר המדינה, עברו כמעט עשרה חודשים, שבמהלכם לא נפתחה חקירה פלילית מצד אחד, ומנגד החומרים לא מועברים למשרד הממונה על המשטרה לצורך בדיקה פנימית.

בדצמבר האחרון פנה השר לביטחון הפנים גלעד ארדן פעמיים ליועמ"ש אביחי מנדלבליט, בדרישה לקבל החלטה על חקירה פלילית או לאפשר לו, כשר הממונה, לממש את אחריותו לבדוק את מכרזי המשטרה ולטפל בכשלים שהתגלו בהם. לאחר שלא נענה, שיגר ארדן פנייה נוספת למנדלבליט בתחילת ינואר וביקש לקבל הכרעה.

על פי הדיווח, במכתב ששיגר ארדן למנדלבליט הוא דורש ממנו הבהרות בענין, "אני פונה אליך בבקשה להחלטתך הדחופה בעניין בדיקת וחקירת ההתקשרות בין משטרת ישראל לחברת הממד החמישי. התקשרות זו מטילה עננה על פעילותה של משטרת ישראל ופוגעת באמון הציבור בה. לצערי, בשל התנגדות הגורמים המשפטיים במשטרה ובמשרד המשפטים, נמנע ממני וממשרדי לממש את סמכותנו לבקר את פעולות המשטרה ואת התנהלותה בנושא, ועל כן נדרשת החלטתך הדחופה".

במכתבו ממשיך ארדן ומפרט את עיקרי הביקורת בדו"ח המבקר, על אודות הפרשה שבה נקשר שמו של גנץ להתקשרות עם המשטרה ללא מכרז, כפי שנחקר. "בדו"ח, נמצאו ממצאים חמורים בעניין התקשרות המשטרה עם חברת הממד החמישי. מבקר המדינה העיר על השתתפותם של בכירי החברה, בדיון שעסק בבחינת ההתקשרות מול החברה, ועל כך שלא נעשתה פנייה לחברות טכנולוגיה נוספות לקראת התקשרות בהיקף של יותר מ־50 מיליון שקלים, ובכך נהגה המשטרה בחוסר שוויון כלפי חברות אלה. כמו כן, בדו"ח נאמר שלא ננקטו די פעולות להגנה על דרכי הפעולה ועל שיטות העבודה של המשטרה מול החברה".

ארדן מציין את הדרכים שבהן ניסה משרדו לקבל את החומרים הרלוונטיים, אשר נדחו על ידי היועצת המשפטית של המשטרה בטענה כי נבחנת פתיחת חקירה פלילית. לדבריו, מנדלבליט עצמו הוא שאישר למשטרה לא להעביר את החומרים למשרדו. "מאז ועד היום לא חלה התקדמות כלשהי, לא בנוגע לחקירתה הפלילית של ההתקשרות האמורה ונסיבותיה, ובוודאי לא בנוגע לבדיקתה על ידי גורמי משרדי, שכאמור ממודרים עד עצם היום הזה מקבלת החומרים הרלוונטיים".

תגובה אחת
  1. מנדבליט סוס טרוייני .
    הושתל בפרקליטות ע"י השמאל הקיצוני
    פועל מיתוך מאינטרסים אישיים במטרה להגיע להיות שופט בבג"צ .

השארת תגובה