משבר התחבורה בבית שמש: הפגנה מול העליון

מאבק התחבורה בבית שמש מחריף: תושבי בית שמש מתכוונים להגיע למחאה מול בית המשפט העליון בירושלים ביום שני הקרוב • "אולי כך יקשיבו לזעקה שלנו"

עיריית בית שמש
עיריית בית שמש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאבק התחבורה בבית שמש: חברי וועד הפעולה של תושבי בית שמש הגיעו השבוע לתחנת המשטרה לב הבירה על מנת להגיש בקשה למחאה ציבורית על מצוקת התחבורה הקשה בעיר, מול בית המשפט העליון בירושלים ביום שני הקרוב בו צפוי להתקיים דיון בעניין מכרזי התחבורה הציבורית שתקועים משפטית מזה זמן רב.

מי שחברו ליוזמה הם אנשי ארגון '15 דקות' המובילים מאבק ארצי בנושא התחבורה הציבורית.

נתן רובינשטיין ממובילי המאבק למען תחבורה ציבורית הוגנת בבית שמש מסר: "במהלך החודשים האחרונים אנו מנהלים מאבק חריף נגד מצוקת התחבורה הקשה שאנו חווים יום יום בעיר. לצערי הרב, למרות פניות לכלל נציגי הציבור וגורמי המקצוע, המצוקה החריפה נמשכת ואף מסכנת חיים ממש. בעקבות כך, הגשנו בקשה ממשטרת ישראל למחות מול בית המשפט העליון, בכדי לזעוק את הסבל הקשה שאנו עוברים מידי יום בתקווה שהכאב שלנו ייפול על אוזניים קשובות".

יוסי סעידוב מייסד ארגון 15 דקות, מסר: "שבעה מכרזי תחבורה ציבורית תקועים ונוסעי התחבורה הציבורית סובלים – בעוד שמנהיגי העולם נהנים מרכבת אווירית. נגיע למחות ולדרוש תחבורה ציבורית טובה כמו במוסקבה ובלונדון״.

כזכור, בשבוע שעבר התבשרו תושבי העיר על עיבוי המערך התחבורתי העירוני בבית שמש, אולם ראש העיר ו-ועד הפעולה הבהירו: "עיקר בעיות התחבורה נוגעות לקווים הבינעירוניים ושם הכל תקוע. כרגע יש מחסור במאות נסיעות לירושלים מידי יום ועוד כמה מאות ליעדים אחרים. זה העניין הקריטי ביותר".

יצוין כי ראש העיר אכן הבהירה כי מגבה את הועד לחלוטין במאבק והיא עובדת בתיאום ושת"פ מלא מולו – גם לאחר התגבור הנוכחי, כאשר היעד המשותף הוא הכפלה של הקווים הבינעירוניים והעירוניים, ביטול המכרז הנוכחי וניסוח מכרז חדש תוך התאמתו לצרכי העיר האמיתיים ולצמיחתה.

בהקשר זה נציין כי בהודעה רשמית של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית הובטח כי "המשרד עושה את המירב במצב שבו מכרזי התחבורה נמצאים בבית המשפט בלי הכרעה ויש בעיית תקציב. כמובן שמכרזים הותאמו לשנה שבה פורסמו וכאשר ישתחרר הפלונטר המשפטי הם יותאמו לצורך הקיים. אנו תקווה שנצליח לגייס תקציב נוסף על מנת לספק לעיר את השירות הדרוש".

השארת תגובה