הפנטגון חושף: 34 נפצעו בהפצצה האיראנית

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בהודעה שפירסם הפנטגון האמריקאי בערב שבת, נמסר כי למרות הדיווחים הראשוניים כי לא היו נפגעים בקרב חיילי צבא ארה"ב המוצבים בבסיסים בעיראק שהותקפו על ידי טילים איראניים מיד לאחר חיסולו של קאסם סולימאני, לפחות 34 חיילים סבלו מפגיעות שונות ובהן זעזוע מוח ופגיעות מוחיות אחרות ממתקפת הטילים האיראנית.

דובר הפנטגון, ג'ונתן הופמן, אמר כי "שמונה חיילים שסבלו מפציעות והועברו לטיפול בגרמניה, ולאחר מכן הוטסו חזרה לארה"ב להמשך טיפול.

17 מתוך הפצועים חזרו לשירות הצבאי, בעוד 17 אחרים הוטסו לטיפול בבית חולים בגרמניה. אני רוצה לוודא שתהיו מעודכנים עם המספר המדוייק. המטרה שלנו היא להיות שקופים ומדוייקים, ולהעניק לאנשי השירות שלנו את המידע הטוב ביותר על ההקרבה האדירה שלהם".

כזכור, מיד לאחר מתקפת הטילים האיראנית על בסיס צבא ארה"ב, כנקמה על חיסולו של קאסם סולימאני, צייץ הנשיא טראמפ "הכל טוב" ולאחר מכן הכחיש כי היו נפגעים במתקפה האיראנית.

במהלך הכנס הכלכלי בדאבוס בימים האחרונים נשאל טראמפ על הפער בין ההודעה שלו לבין מספר הפצועים האמיתי בקרב חיילי ארה"ב במתקפה האיראני, ואמר כי "לא, שמעתי כי היו להם כאבי ראש ועוד כמה דברים, אבל אני יכול לומר שאלו לא דברים רציניים במיוחד".