מה שמקרון הסתיר בכנסייה

מקרון תוקף שוטרים
מקרון תוקף שוטרים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביום רביעי האחרון הגיע נשיא צרפת עמנואל מקרון לביקור בכנסיית סנטה אנה ברובע המוסלמי בסמוך לשער האריות. בכניסה לכנסייה נוצרה תקרית כאשר הנשיא מקרון סירב לאפשר לשוטרים הישראלים שאבטחו אותו להיכנס עמו לכנסייה. בתקשורת הצרפתית חגגו על האירוע והשוו אותו לביקורו ב-1996 של נשיא צרפת דאז, ז'אק שיראק, בו צעק הנשיא שיראק על מאבטחיו הישראלים שהוא לא מוכן כי יהיו אנשים חמושים בכנסייה ולכן הוא מסרב להיכנס אליה כל עוד הם מאבטחים אותו שם.

אך הרבה גם השתנה בין שנת 1996 לשנת 2020. כנסיית סנטה אנה שאליה כאמור סירב הנשיא מקרון להכניס את מאבטחיו ממשטרת ישראל היא לא מקום פולחן תמים. ארגון המתנדבים "פרויקט DMU" חושף כי בשטח הכנסייה, הנחשב כשטח בחסות ממשלת צרפת, נמצא בסיס פעילותם של פעילי BDS  אנטי ישראלים ואף לעיתים אנטישמיים. הארגון הבולט ביותר הפועל במקום תחת חסות הקונסוליה הצרפתית הוא "תוכנית הליווי האקומנית בפלסטין ובישראל" הידוע בראשי התיבות EAPPI.

EAPPIהוא ארגון שאינו רשום בישראל, השייך למועצת הכנסיות העולמית הWCC-. הארגון הכשיר מאז שנת 2002 קרוב לאלפיים פעילים שנשלחו לפעול בישראל. רובם המוחלט של אותם פעילים נכנסו לארץ תוך התחזות לתיירים תמימים, אך למעשה עוסקים "התיירים" בעיקר בתיעוד של פעילות כוחות הביטחון באזורי חיכוך ביהודה, שומרון ובירושלים, וכמו כן באיסוף מידע המופיע לאחר מכן בדו”חות של האו”ם והאיחוד האירופי נגד ישראל. הארגון זוכה למימון נדיב מממשלות אירופה וארגונים כנסייתיים וכאמור פועל בארץ משטח צרפתי.

גם לאחר שהותם בישראל לא מסיימים פעילי EAPPI את תפקידם. לאחר חזרתם לארצם הם מובילים קמפיינים של BDS, מנסים להשפיע על מקבלי ההחלטות ואף מנהלים לוחמה משפטית נגד ישראל, לעתים תוך שימוש בתעמולה אנטישמית.

כן הרבה השתנה משנת 1996, בשנים האחרונות מסתבכת ממשלת צרפת, משרד החוץ הצרפתי והקונסוליה הצרפתית בישראל בפרט, שוב ושוב בפעילות נגד מדינת ישראל. בשנת 2014 חשף ארגון "הבריגדה היהודית" כי פעילים צרפתים אנטי ישראלים נעזרים דרך ארגון הBDS הצרפתי AFPS (שאליו נגיע בהמשך) בקונסוליה הצרפתית כדי להיכנס לישראל. "הבריגדה היהודית" חשפה התכתבויות פרטיות בין נשיא הAFPS דאז תאופיק תחני לפעילים אנטי ישראלים בהם מייעץ להם תחני כיצד להיעזר בקונסוליה להיכנס לישראל.

במרץ 2018 נחשף כי רומן פרנק, עובד הקונסוליה הצרפתית, הבריח נשק מרצועת עזה לשטחי יהודה ושומרון תוך כדי שהוא מנצל לשם כך את חסינותו הדיפלומטית מפני בדיקה במעברים. פרנק הספיק להבריח כלי נשק רבים לפני שנתפס.

ביולי 2019 חשף ארגון "הבריגדה היהודית" באמצעות ארגון NGO MONITOR כי משרד החוץ הצרפתי העביר כספים דרך ארגון הBDS הצרפתי AFPS לקייטנה במזרח העיר ירושלים שלניהולה נבחר חבר ארגון החזית העממית שאף נעצר מספר פעמים דאוד גול. בעקבות פרסום הפרשה הוחלף דאוד גול אך במקומו מונתה תומכת טרור נוספת שרה קראין.

ארגון AFPS ראוי לאזכור בפני עצמו. הארגון שמאגד בתוכו ארגוני בת רבים הפועלים בכל רחבי צרפת עובד בשיתוף פעולה עם מספר עיריות בצרפת ואף בהנהלתו נמצא חסן חמני סגן ראש עיריית נונטייר. הארגון מממן מספר רב של פרויקטים חקלאים הקשורים במאבק הקרקעות נגד ישראל. לדוגמא מימון מטע זיתים שמטרתו להפריע לתוואי גדר הביטחון.

נשיא הארגון ברטרנד הלבורן וסגניתו אן טולון אף היו לאחרונה בישראל והשתתפו באוקטובר בהתקפה על חוות סלעית בבקעה בה התקיפו עשרות פעילים ערבים, ישראלים וזרים את בעל החווה ומשפחתו. הפעילים תקפו פיסית את בעל החווה וגיסתו ואין לדעת איך האירוע היה מסתיים אילולי הגעת הצבא באותו הרגע. אשתו של נשיא הAFPS שליוותה אותו אף נעצרה באירוע יחד עם פעילים נוספים אך שוחררה בלחץ השגרירויות הזרות.

מעניין לציין כי ביום למחרת התקרית בכנסיית סנטה אנה, נקבעה פגישה למקרון עם נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן שכתב את התזה שלו על הכחשת השואה.

ממשלת צרפת נקשרת שוב ושוב לפעילות נגד מדינת ישראל. הממשלה ממשיכה לתת מחסה יום יומי לאותם פעילים. יש ללחוץ על ממשלת צרפת להפסיק את החגיגה של אותם פעילים ולהוציא אותם מתחומה, לא ניתן מצד אחד לדבר נגד אנטישמיות ומצד שני לתת יד לאנטישמיות.

פרויקט DMU הוא ארגון מתנדבים הפועל בכל רחבי איו"ש וירושלים לתיעוד וניטור אנרכיסטים זרים המגיעים לארץ בהתחזות לתיירים.

תגובה אחת
  1. לחסום את גישת הפעילים לישראל. אחד אש ובסוף כולם ישארו בחוץ.
    לזרוק החוצה בבושת פנים דיפלומטים צרפתיים שסרחו ולהפוך אותם לפרסונה נון גראנטה.

השארת תגובה