סגן ראש השב"כ: "אסור להצביע לבני גנץ"

"אם הוא מתנהג אליי ככה ולא יודע להביט לי בעיניים ולהגיד לי מה הסיבה לזריקתי מהרשימה, הוא לא יכול להיות מנהיג", מאשים סגן ראש השב"כ לשעבר ואיש 'חוסן לישראל' יצחק אילן בראיון זועם

יצחק אילן
יצחק אילן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

למפלגה הגדולה בישראל כחול לבן, לא חסרים קטגורים. אולם באופן מפתיע אחד מן הקטגורים הגדולים של המפלגה בימים אלה, הוא סגן ראש השב"כ לשעבר יצחק אילן שעד לפני ימים אחדים היה מועמד מטעם המפלגה ואילו עתה מצהיר כי לא יצביע למפלגה ואף קורא לציבור שלא לעשות כן.

הסיבה לתקיפות הגדולה מצדו, נובעת מכך שהוא חש נבגד ע"י יו"ר המפלגה בני גנץ. לדבריו, לפני זמן מה הוצבה בפניו דרישה בעלת שתי אפשרויות. או שירד למקום 45, הוא שיעזוב את המפלגה. רק נסביר כי אילן חבר לפני כשנה למפלגת תל"ם של משה (בוגי) יעלון, טרם הקמת כחול לבן. ברשימה המאוחדת הוצב במקום ה-39 והלא-ריאלי (גם לדבריו).

כעת, נדרש ממנו ע"י גנץ, לרדת לעשירייה הרביעית זאת לטובת שיריון אישה במקום זה. הדרישה החריפה שלא נעימה גם ככה, היא לא הטענה היחידה בגינה עזב יצחק אילן את המפלגה. לדבריו, גנץ אינו עונה לו לשיחות טלפון ולמסרונים ואינו מוכן להגיד לו את הדברים בצורה ראויה. בשיחה עם עמיתי העיתונאי שניאור ובר ל'כל ישראל' הוא מכנה את ההתנהגות של ההנהגה "ביריונית", לדבריו, לא ייתכן שראש מפלגה המתיימר להיות ראש ממשלה מתנהג כמו "ראש מאפיה", כך כלשונו בשיחה שקיימנו איתו.

הוא מסביר כי נעשה לו תרגיל בכך שיום לפני הגשת הרשימות, הודיעו לו שאו שירד למקום 45 או שיעזוב את המפלגה ולדבריו "זו הסיבה שאסור להצביע לבני גנץ וכחול לבן". ניסינו להקשות עליו ולומר כי מדובר במקרה פרטי שלכאורה אינו אמור להשליך על הכלל. במענה לשאלה זו הוא אומר בתקיפות כי "זה מקרה פרטי שמעיד ומשליך על הכלל. אם הוא מתנהג אליי ככה ולא יודע להביט לי בעיניים ולהגיד לי מה הסיבה לזריקתי מהרשימה אם לא אעבור למקום 45, הוא לא יכול להיות מנהיג!". בכחול לבן מסרבים להגיב בימים האחרונים על התקרית ועל זה אומר לנו יצחק אילן שזה לא אמור להיות סוד מדינה.

"אין לי מושג למה הוא עשה את זה ולמה הם כ"כ מפחדים להגיב. אני מוכן לפרסם את המספר שלי שיחדרו לי לסלולרי ויראו את כל התנהלות שלי מולו", הוא אומר כשכוונתו לכך ששום דבר לא קדם לאולטימטום שניתן לו. כאמור הוא שב ואומר כי היא אפשר לתת את המנהיגות לאדם שמתנהג בצורה כזו ומוסיף לנו בשיחה שלאורך התקופה שלו בכחול לבן, הוא ראה עוד מקרים בהם דברים נעשים בשרירות ובחוסר מוסריות בסיסית, אך מסרב לחשוף סיפורים ספציפיים באומרו כי "הסיפור הזה מספיק משמעותי ואין צורך להוסיף".

יו"ר כחול לבן ויצחק אילן, היו בייחסי חברות קרובים בעת ששירתו את מדינת ישראל כל אחד בתפקידו ובעיקר באינתיפאדה השנייה אז השניים היום בתפקידים בכירים בגזרה, זה בשירות הביטחון הכללי וזה בצה"ל, דבר שמעצים את הפגיעה עוד יותר.

נציין כי יצחק אילן, סגן יו"ר השב"כ לשעבר, אדם עתיר זכויות ששירת את המדינה במשך 31 שנה במסירות אין סופית וסיכן את עצמו פעמים רבות לטובת ביטחון אזרחי ישראל. כמי שנתן מעצמו כה רבות, מן הסתם מאחוריו סט ערכים משמעותי שהיה תורם רבות מבית המחוקקים. בהקשר הזה הוא אומר לנו כי הוא מאוד רצה להיות ח"כ ומאוד רצה להשפיע על הפוליטיקה כמחוקק ע"פ השקפת עולמו. לדבריו, "לא מדובר בי, אלא בערכים שאני מייצג". בבחירות הבאות הוא לא מתמודד באף מפלגה ואומר לנו מפורשות שהוא עוד לא יודע מה הוא יעשה ביום הבוחר אך לעת עתה הוא לא יצביע לכחול לבן ואף קורא כאמור לאחרים שלא להצביע למפלגה שכזו.

2 תגובות
 1. מר אילן שלום,
  כחול לבן לא משיבים לך אז אני אשיב.
  קצת מוזר לשמוע אדם בסדר גודל שלך הופך את דעתו ב180 מעלות רק בגלל שפגעו בו באופן אישי. לא נעים לי להגיד לאדם בגילך, אבל זה אפילו קצת ילדותי.
  נכון שהיה ראוי שגנץ יקרא לך ויגיד לך שכרגע מה שהמפלגה צריכה זה מועמדת אישה במקום זה וזה וכן הלאה. אני אפילו מאמין שהיית מסכים איתו. ואז הוא היה אומר שהרגע הזה קשה לו אבל ממגוון שיקולים ולאחר חשיבה מעמיקה הוא נאלץ לבקש ממך כך וכך. קולו היה קצת רועד ואתה היית מהר להרגיע אותו ולהגיד לו שאין בעיה, ואין לך ממש יומרות לפתוח עכשיו בקריירה חדשה. והוא היה נורא מתרגש והייתם לוחצים יד ונפרדים לשלום, לא לפני שהוא היה שואל אותך לשלום חבר משותף.
  אז באמת הוא לא היה יכול להביט בעיניך, ואולי הוא לא הכי חזק ביחסי אנוש מהסוג הזה. אבל אתה יודע שראש ממשלה צריך ככ הרבה תכונות, שחייבים למחול לא אם הוא לא מושלם בהכל. יש בינינו אנשים שמוכנים למחול אפילו על תיקי שוחד וכו'. ישנם מנהלים רבים, רבים מדיי, שלא יודעים להיפרד מעובד שלהם בצורה מכבדת, קודם כל את עצמם. אולי אם הם היו יותר טובים ביחסי אנוש, הם היו נעשים פסיכולוגים ולא מנהלים…
  אז מה שנשאר לי להציע לך זה לצאת לחופשה ולחזור ממנה מעושת.
  בהוקרה רבה.

 2. טוב לראות שדובר כחול לבן גולש באתר חרדי ואף מגיב לו רק היה יותר ישר לעשות זאת לא תחת הסתתרות בדויה

השארת תגובה