'פסגת השואה' תעמוד במבחן המציאות?

צילום: קובי גדעון, לע"מ
צילום: קובי גדעון, לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הפסגה המרשימה בירושלים של מנהיגי המדינות מהעולם כולו, היא ביטוי מובהק להצלחת המדיניות הישראלית אותה מוביל נתניהו בשנים האחרונות. למורת רוחם של מטיפי ה"בידוד המדיני", חרף האיומים שהנחיתו והפסימיות ששידרו, קלונם מתגלה והמציאות טופחת להם על הפנים.

התנהלות דיפלומטית מתוך עמדת כח ונחישות ישראלית ארוכת טווח, הם שהשיגו את תמונת הניצחון של עשרות רוזנים ומלכים, ניצבים בגאווה על אדמת ירושלים.

החשש וההססנות, הרפיסות וההתנצלות, תפיסת העולם המעוותת של השמאל הישראלי ונספחיו, סופגים מהלומה קשה. אינני מתקנא במי מהם שפיזר ענני פחד על עם ישראל ושיגר אזהרות חמורות על השלכות נוראיות, כאשר לנגד עיניו מופיעה התמונה ההיסטורית.

המחזות הללו מצטרפים למתנה האמריקאית שלא מפסיקה לתת ביד רחבה. זו שהכשירה את רמת הגולן, הכירה בירושלים כבירת ישראל ולא שעתה לנבואות הזעם לגבי התלקחות המזרח התיכון כשהעבירה את שגרירות ארצות הברית מתל-אביב לירושלים.

כשמתבוננים ברצף האירועים ובאופיים, ניתן למצוא כמובן את יד השם בדבר ולהביע את תודתנו על חסדיו עמנו. מעבר לכך, החובה המוטלת עלינו היא לחזק את הקו אותו מוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו ולאמץ גישה זו.

ואולם יחד עם זאת, אסור להיכנס לשאננות חלילה, ולו בשל העבודה שניסיון העבר מוכיח שמדינות העולם מפזרים מחמאות למכביר, אך במבחן המעשה נאלמים דום.

כל זמן שאנו נאנקים תחת עול הגלות המכביד, עשו ימשיך לשנוא ליעקב. ידוע ביאורו של מרן הגר"מ פיינשטיין זצ"ל אשר כמו שהלכה לא משתנית כך שנאת עשו ליעקב לא משתנית ואף אלו שנוהגות באופן טוב, שנאתן גדולה בעצם.

בהתאם לכך, העילה היחידה ליחס הוגן כלפי ישראל זו ברית אינטרסים. כשמנהיגי מדינות העולם מזהים עוצמה בישראל, הרי שזו מקרבת אותם ודוחקת בהם לשמור על יחסים תקינים עם המעצמה המזרח התיכון.

מנגד, כשחלילה השיח בישראל הוא רופס ומגמגם, בסגנון שאפשר למצוא במחוזות כחול לבן ולמטה הימנו, היחס הוא בהתאם. הזלזול המופגן הוא בלתי נמנע והתוצאות – הרות אסון.

מבט על ההיסטוריה הלא רחוקה מוכיח כי כל וויתור על שטח מסויים בישראל מסכן את בטחונם של אזרחים במדינה. המצב הגיע לכדי כך שאומות-‏העולם עומדים ומתפלאים לנוכח אבדן הכבוד העצמי של היהודים.

זוהי אפוא הבשורה האמיתית בדבר הפסגה של עשרות מנהיגי המדינות בירושלים: עמידה איתנה נטולת פשרות, תוקף יהודי ואמונה בצדקת הדרך ובזכותנו על ארץ ישראל מכח התורה הקדושה, היא ורק היא שתשיג את המטרות והאינטרסים הישראלים.

השארת תגובה