כחול לבן ומירוץ דיוני החסינות

בכחול-לבן עושים כל מאמץ להתחיל ולסיים את דיוני החסינות לפני הבחירות. בליכוד עושים כל מאמץ למנוע או לפחות לעכב את הדיונים. זה יגיע לבג"צ אבל ספק רב אם יצליח נתניהו למנוע הגשת כתב אישום לביהמ"ש לפני יום הבחירות

משכן הכנסת מואר בכחול, צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין-פנטון
משכן הכנסת מואר בכחול, צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין-פנטון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שעון החול של ראש הממשלה בנימין נתניהו הולך ואוזל. לאחר שביקש מהכנסת לדון בחסינותו ופעל בכל דרך למנוע את הדיון, נותר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין החומה האחרונה שאמורה הייתה לטעמו של נתניהו לבלום את דיוני החסינות, אך החומה התמוססה. אדלשטיין הודיע כי הוא יכנס את מליאת הכנסת ביום שלישי לדיון בהסרת חסינותו של נתניהו, וזאת כפי שמחייב תקנון הכנסת.

באופן רשמי, נתניהו לא הביע את זעמו, אך בני משפחתו ו"סביבתו" מיהרו להטיח רפש באדלשטיין, כולל השתלחויות אישיות. על פי הגורמים, "עצוב לראות כיצד אדלשטיין נופל למלכודת של השמאל, הוא מאפשר במו ידיו להפוך את הכנסת לקרקס פוליטי בזמן בחירות בכך שהוא נותן את ידו לתחבולות השמאל שמנסה להשתמש בכנסת רק כדי לנטרל את נתניהו". נתניהו הבן, יאיר, האשים את חמיו של אדלשטיין בדברים חמורים, ולאחר מכן מחק.

ב'כחול לבן' מתקשים להיות שבעי רצון מהתנהלות אדלשטיין, במה שנראה כמו מריחת זמן (כינוס המליאה כשבועיים לאחר הבקשה, בתירוצי לו"ז), אך לא מתכוונים לממש את איומיהם להחליף את אדלשטיין. על פי ראשי המפלגה, הם ינהלו דיון "מקצועי והוגן" בעניין החסינות.

בליכוד נרשמים חילוקי דעות הכיצד להתייחס לדיון החסינות בכנסת. בעוד ח"כ מיקי זוהר מציע להחרים כליל את הדיון, כדי "להוכיח" את הקרקס של השמאל ואדלשטיין, הרי שח"כ שלמה קרעי מוביל טון אחר המבקש להילחם מבפנים בכל הכלים העומדים לרשותם. הכרעה טרם נרשמה.

 

התחילו את הקמפיין

 

ועל רקע דיוני ההדחה, השבוע נפתחו באופן רשמי מערכות הקמפיין של המפלגות הגדולות. ראש הממשלה ורעייתו נתנו את אות הפתיחה באירוע בבנייני האומה, עליו ניכרו היטב טביעות האצבע של היועצים האמריקאיים החדשים שגויסו למערך, מבית היוצר של הנשיא טראמפ: צעירים מריעים כתפאורת רקע מאחורי נתניהו, שלטים אחידים ודוברים שתפקידם להלהיב את המשתתפים כהקדמה לעלות המנהיג על הבמה.

כפי שדובר רבות בתקופת הפריימריז לליכוד, נתניהו צפוי להשקיע רבות בקמפיין שטח ופחות בפעילות דיגיטלית.

תקרית פעוטה שאירעה במוצאי שבת, מונפה כבר היטב על ידי נתניהו. היה זה כשדרכיהם של אביגדור ליברמן ומירי רגב הצטלבו בחילופי אורחים בפאנל תקשורתי. "אני אומר שלום רק לבני אדם", אמר ליברמן וסירב לברך את השרה. נתניהו ושרי הליכוד העלו ציוצי תמיכה ברגב ובוז לליברמן.

'כחול לבן' השיקו השבוע שלטי בחירות ראשונים, תחת הסלוגן החדש שילווה את הבחירות 'חייבים להתקדם'. בניגוד לבחירות עברו, מנהיגותו של גנץ כמועמד לראשות הממשלה מודגשת, כהמשך לוויתור של לפיד על הרוטציה.

השארת תגובה