גנץ: חסינות קודמת לריבונות

הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר כחול לבן הצהיר כי יפעל להחלת ריבונות בבקעה "במהלך מוסכם עם הקהילה הבינלאומית" • נתניהו הגיב: "אפשר כבר עכשיו", גנץ השיב לו: "קודם נדון בחסינות"

בני גנץ, צילום: אופק אבשלום
בני גנץ, צילום: אופק אבשלום
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בני גנץ, יו"ר מפלגת כחול לבן הצהיר כי יפעל להחלת הריבונות בבקעת הירדן לאחר הבחירות.

"זה הביקור השני אולי השלישי שלנו בבקעת הירדן ואנחנו חוזרים וקובעים שבקעת הירדן היא חומת המגן המזרחית של מדינת ישראל בכל תרחיש עתידי. ממשלות שדנו בעבר על להחזיר אותה עשו טעות אסטרטגית בטחונית חמורה. אנחנו רואים את חבל הארץ הזה כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.

"לפיכך, לאחר הבחירות אנחנו נפעל להחלת הריבונות על בקעת הירדן, נעשה זאת במהלך לאומי מוסכם ובתיאום עם הקהילה הבינלאומית", אמר גנץ ביישוב ורד יריחו בתום בסיור שערך עם ח"כ משה יעלון במועצה האזורית מגילות ים המלח.

כזכור, גם ראש הממשלה נתניהו הצהיר כי יחיל ריבונות בבקעה לפני הבחירות הקודמות.עוד הוסיף: "עד אז נדאג לפתח את המרחב הזה. חייבים להתקדם, אסור שיקרו מקרים נוספים כמו אובדן צופר ונהריים, תופעה חמורה שהתרחשה בעיקר בגלל הזנחה מדינית מתמשכת שבינינו לבין ירדן. אנחנו נדאג לפתח את בקעת הירדן, את התשתיות החקלאיות, את ההתיישבות, תשתיות התיירות, התשתית הפיזית במקום הזה. היינו עכשיו בביקור במועצה, ניכר שיש הרבה מה לעשות. חייבים להתקדם ואנחנו נתקדם".

ראש הממשלה נתניהו ענה לגנץ ואמר כי ניתן להחיל ריבונות עוד לפני הבחירות. "למה לחכות לאחרי הבחירות אם אפשר להחיל ריבונות על בקעת הירדן כבר עכשיו בהסכמה רחבה בכנסת? בני גנץ, אני מצפה לתשובתך עוד הערב, אלא אם אחמד טיבי שם לך וטו". גנץ ענה לנתניהו בציוץ בטוויטר: "ביבי, קודם נדון בחסינות, אחר כך ננהל את החלת הריבונות

השארת תגובה