"גנץ עוקף את נתניהו מימין או שבוי של עודה"

מפלגות השמאל במתקפה חריפה נגד גנץ בגין נכונותו לתמוך בסיפוח הבקעה: "מרוב מאמץ לחבק מצביעי ימין בכחול לבן מצאו את עצמם מחובקים עם סמוטריץ'" – "את נתניהו צריך להפיל ולא לעקוף מימין"

בני גנץ
בני גנץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

קרב הציוצים בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר כחול לבן בני גנץ וה'עדכון' בעמדתו בכל הקשור לסיפוח הבקעה, הביא את האחרון לגל של ביקורת מצד רוב סיעות הבית, במיוחד מצד הרשימה המשותפת שכזכור המליצה על גנץ בפני הנשיא כי יאות להטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה לאחר הבחירות האחרונות.

ח"כ אחמד טיבי הגיב להצהרת גנץ לספח את בקעת הירדן ואמר, כי "משחקי הסיפוח בהובלת כחול לבן מסוכנים. עשר שנים נתניהו לא סיפח ואתם דוחפים אותו למעשה שהוא הפרה בוטה של החוק הבינלאומי". לדבריו, יהיו השלכות לכך. ובכלל שואל האזרח הפשוט, אם ביבי אז למה לא האורגינל?"

ח"כ עאידה תומא-סלימאן מ'הרשימה המשותפת' תקפה אף היא את דברי בני גנץ, "‏עם הצהרות הסיפוח שלו גנץ פועל לחיסול המדינה הפלסטינית – לא שמאל, לא מרכז. לא בטיח. ימין קשה. רק המשותפת תהיה אופוזיציה חזקה משמאל לכל ממשלת ימין", אמרה.

ח"כ יוסף ג'בארין צייץ בתגובה לדברי גנץ על סיפוח הבקעה את הדברים הבאים: "גנץ, את נתניהו צריך להפיל ולא לעקוף מימין. המשמעות של סיפוח בקעת הירדן ברורה: הנצחת הכיבוש, הרחבת מעגל הדמים וחיסול הסיכוי לשלום המושתת על הקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל. לא ככה נראית אלטרנטיבה".

יו"ר 'העבודה-גשר' חבר הכנסת עמיר פרץ אמר, כי "מרוב מאמץ לחבק מצביעי ימין בכחול לבן מצאו את עצמם מחובקים עם סמוטריץ'. ההצהרות על סיפוח הבקעה הן חלולות ומופקרות. על צה"ל להישאר בשטח כל זמן שיידרש – אבל ידה של ישראל צריכה להיות מושטת לשלום ולפתרון מדיני", אמר פרץ.

ח״כ תמר זנדברג מ'מרצ' מתחה גם היא ביקורת על גנץ ואמרה, כי ״בשביל ממשלת סיפוח מסוכנת שתבעיר את המזרח התיכון יש לנו את בנט וסמוטריץ׳. הניסיון של גנץ לעקוף מימין אפילו את השוליים עלול להיגמר בתאונה נוראית למדינת ישראל כולה. השאלה אם גנץ יילך בדרך הזו או בדרך של שינוי ותקווה תלויה בשותפים שלו. אנחנו מתחייבים לשמור על גנץ בנתיב הנכון״, דברי זנדברג.

יצוין כי בהודעה שפרסמה תנועת "שלום עכשיו" בתגובה לדברי גנץ נכתב: "גנץ, הגיע הזמן להפסיק לשקר לציבור. סיפוח הבקעה הוא ההיפך משלום וביטחון, הוא יפגע ביחסים עם ירדן ומצרים ושומט את הקרקע תחת כל אפשרות להסכם עתידי עם הפלסטינים. זוהי הצהרת בחירות מסוכנת וחסרת אחריות שמתדלקת רעיון הזוי שהקהילה הבינלאומית מתנגדת לו".

מפלגת ימינה פרסמה הודעה בה נכתב, כי התנגדות כחול לבן ליוזמה של השר סמוטריץ' להצביע על סיפוח הבקעה בכינוס המליאה הקרוב, מראה שהם שבויים של אחמד טיבי ואיימן עודה. "מי שקורא לדחות עד אחרי הבחירות את הדיון בנושא, מבקש למנוע החלת ריבונות בבקעה. שוב מוכח שיש כאלה שמדברים ויש כאלה שעושים", לשון ההודעה.

השארת תגובה