מו"ל 'הארץ' ב'שבעה': "היה פאשיסט"

בשבוע שעבר הלך לעולמו ינאי כהן ז"ל פעיל תנועת הימין 'אם תרצו'. אלא שציוץ מו"ל 'הארץ' שכינה את כהן פאשיסט, הביא את אביו של המנוח להודיע על ביטול המינוי לעיתון. "אזכור אותך שנים רבות ולא לטובה"

עמוס שוקן
עמוס שוקן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מו"ל עיתון "הארץ", עמוס שוקן, התייחס בשבוע שעבר למותו של פעיל תנועת "אם תרצו" ינאי כהן ז"ל, שהלך לעולמו בשבוע שעבר לאחר מחלה קשה, ובתגובה לפוסט אודות ינאי שהעלה לרשת אחד ממכריו, הוסיף עמוס שוקן מו"ל 'הארץ' את הציוץ הבא: "היה פשיסט וההפך מציוני". כך דווח ב'ידיעות'.

שוקן הרחיב בדבריו, כתב ונימק, "עצוב. העובדה שהיה פשיסט וההפך מציוני לא קשורה לעניין מותו – אדם צעיר צריך לחיות, לא למות". בהמשך חידד את דבריו והבהיר, "אני מפריד בין האסון האישי שאי־אפשר לא להצטער עליו, לבין חברותו בארגון הפשיסטי המתועב 'אם תרצו', שאני לא יכול להתעלם ממנה".

אבי, אביו של ינאי, שהיה ממייסדי תא "אם תרצו" באוניברסיטת תל־אביב ומפעילי תנועת "ישראל שלי", שזעם על ההתבטאות המבישה הגיב בציוץ משלו, "מחר בבוקר אבטל את המינוי שלי ל'הארץ' לאחר כעשר שנים. אתה קראת לבני ז"ל פשיסט בעוד אנחנו יושבים שבעה. אתה צריך להתבייש. עיתון 'הארץ' צריך להתבייש שאתה שייך אליו. מצער שיש לנו אנשים כמוך בעמדות המשפיעות על דעות הציבור. אבל החיים זה גלגל. אני אזכור אותך שנים רבות ולא לטובה".

השארת תגובה