הישג מדיני: חיזבאללה הוכרז כארגון טרור

במסגרת הוועידה האזורית נגד הטרור המתקיימת בימים אלו בקולומביה, נענו מספר מדינות למאמצי ישראל וארה"ב והכריזו על חיזבאללה ארגון טרור

חיזבאללה
חיזבאללה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בימים האחרונים מתקיימת בבוגוטה בירת קולומביה ועידה אזורית נגד הטרור בהשתתפות נציגי מדינות רבים, כאשר אחדים מהם הכריזו לראשונה כי הם רואים בארגון חיזבאללה ארגון טרור.

אמש התייחס ראש הממשלה לכינוס ובירך את המדינות שהתבטאו נגד הטרור והצטרפו להכרה בחיזבאללה כארגון טרור, קולומביה והונדורס, זאת בנוסף לארגנטינה ופרגוואי שכבר הכריזו בעבר.

במסגרת ההכרה, קולומביה אימצה את רשימת הטרור המלאה של ארה"ב, הכוללת בין היתר את משמרות המהפכה של איראן, ארגון הטרור חמאס, והג'יהאד האיסלאמי.

רה"מ נתניהו אמר, "אני מברך את המדינות שהצטרפו היום לישראל וארה"ב במאבקנו בטרור העולמי. מדובר בצעד חשוב. אני קורא למדינות נוספות להצטרף למהלך זה". יצוין, כי את המהלך יזם והוביל ראש הממשלה בחודשים האחרונים יחד עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו וגורמים נוספים, מול מדינות שונות באמריקה הלטינית. כאשר למאמצים היו שותפים גם ראש המל"ל, משרד החוץ ומערכת הביטחון.

גם שר החוץ ישראל כץ הצטרף למברכים ואמר, כי הוא מברך את ממשלת הונדורס על החלטתה החשובה להכריז על ארגון החיזבאללה כעל ארגון טרור ולנקוט נגדו את הסנקציות המתבקשות. לדברי השר, "מדובר בצעד חשוב במלחמה העולמית בטרור, שבא בהמשך למדינות כמו ארה״ב, בריטניה, ארגנטינה פרגוואי ומדינות נוספות באזור ובעולם, עימן קיימנו ואנחנו מקיימים שיח בנושא כמו גרמניה, אוסטרליה וברזיל, אשר ינהגו בצורה דומה ויצטרפו למאמץ כנגד הטרור שמובילות איראן וגרורותיה במזרח התיכון ובעולם כולו". כץ הוסיף, כי "אין כמו העיתוי הנוכחי כדי להעביר את המסר הנדרש.״

השארת תגובה