בן גביר: "הציעו לי תפקידי שר ושגריר"

"האליטה של הציונות הדתית לא פסלה רק את איתמר בן גביר. הם פסלו שמונים וארבעה אלף מצביעים שלא בדיוק נראים כמוהם", תקף יו"ר עצמה יהודית

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר 'עצמה יהודית' איתמר בן גביר כינס אמש מסיבת עיתונאים בה הודיע כי מפלגתו תתמודד בבחירות 'עד הסוף' כלשונו על מנת לתת את ההזדמנות ל 84.000 מצביעיה להשמיע את קולם.

דבריו של בן גביר אמש בא לאחר התכנסות של יומיים על ידי מזכירות המפלגה שעסקה בשאלת המשך דרכה לנוכח הלחצים המופעלים עליה מימין לנוכח הרגישות הפוליטית, שנועדו להניא אותה מהתמודדות בבחירות על מנת שלא לסכל את תכנית הימין להגיע לממשלת 61 ללא ליברמן.

בן גביר שם סוף לחרושת השמועות בימים האחרונים כי הוצע לו תפקיד שר בממשלה אם 'עצמה יהודית' תפרוש מהמירוץ ואמר, "אני מבין שמסביבת ראש הממשלה הכחישו את הפרסום על ההצעה לשר, אבל האמת שהם יודעים טוב מאוד מי הגורמים החשובים והשונים בקואליציה שפנו אלי עשרות פעמים בימים האחרונים ושוחחו באריכות והציעו הצעות. מה לא הציעו לי? להיות שר בממשלת ישראל מטעם אחת המפלגות החרדיות, תפקידים בקרן קיימת, בהסתדרות הציונית העולמית, תפקידי כבוד בלשכת עורכי הדין, אחראי על הנגשת מערת המכפלה אפילו תפקיד של שגריר הציעו לי". אמר בן גביר שהוסיף, כי "המשותף לכל התפקידים האלה שזה אחלה תפקידים אחלה כבוד – יש כיסא, יש ג'וב אבל דבר אחד אין – אין דרך אין אידיאלוגיה! אין דאגה למדינה! מילה זו לא מילה הבטחה זו לא הבטחה. דברים שרואים משם לא רואים מכאן". אמר.

בן גביר ניצל את ההזדמנות כדי לעקוץ את ראש הממשלה ואת שר הביטחון כשהוסיף וציין, כי במסגרת המסרים שנשלחו אליו, "אף אחד לא הציע לי ולא יציע לי לבטל את הפרוטקשן לחמאס, לבטל את ההסדרה בעזה, לפסול את כל הרשימה המשותפת, אף אחד לא הציע ולא יציע לספח את כל שטחי ארץ ישראל, להפסיק לפנות מאחזים, לדאוג לזהות היהודית של המדינה, לדאוג לחינוך למורשת ישראל, לחזק את חוק מי הוא יהודי, להוריד מסים, לדאוג לחלשים לנהגי המוניות ולאבות הגרושים, זה לא היה על הפרק. רק ג'ובים וגם הורדת אחוז החסימה שזה נחמד אבל לא בשביל זה אני פועל מגיל 14…."

"מדברים על גוש ימין גוש ימין אבל למעשה אף אחד לא רוצה אותנו! הם רוצים להשתמש ולזרוק רוצים את הקולות אבל אנחנו מבחינתם סוג ב'".

לסיום הדברים התייחס יו"ר עצמה יהודית לפסילת המפלגה על ידי בנט והפרת ההסכם על ידי יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ ואמר, "חברים, האליטה של הציונות הדתית לא פסלה רק את איתמר בן גביר. הם פסלו שמונים וארבעה אלף מצביעים שלא בדיוק נראים כמוהם, עוצמה יהודית לא מייצגת בית מדרש קטן ומתנשא בתוך הציונות הדתית אלא ציבור ענק בעלי כיפות גדולות וקטנות, חילוניים, מסורתיים, עיירות הפיתוח, חרדים עובדים. מבחינתם – כל מי שלא כמוהם פסול".

"נכון אני לא טייס אבא שלי לא רב, ולא נולדתי למשפחת אצולה בהתיישבות, אבל אנחנו לא סוג ב' ודבר אחד אתם יודעים עלינו בעוצמה יהודית, מילה זו מילה, הערב אני מתכבד להודיע לכם בשם מזכירות עוצמה יהודית שאנו רצים עד הסוף, בשביל הערכים, בשביל האמת, בשביל המדינה בשביל עם ישראל בשביל הילדים של כולנו!" סיים בן גביר את דבריו.

השארת תגובה