"להותיר את אדלשטיין עם השמאל והערבים"

בעקבות הזעם על החלטת יו"ר הכנסת לכנס המליאה, מתכננים בליכוד להחרים את ההצבעה על החסינות במטרה להביך את יו"ר הכנסת

יולי אדלשטיין | צילום: דוברות הכנסת
יולי אדלשטיין | צילום: דוברות הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעקבות הזעם בליכוד לנוכח החלטת יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין להיעתר לדרישת 'כחול לבן' ולכנסת את מליאת הכנסת כדי לדון בחסינות, מתכננים במפלגה את החרמת ההצבעה על הקמת ועדת החסינות על ידי כל מפלגות גוש הימין, במטרה להציג את ההצבעה כחד צדדית ולהותיר את יו"ר הכנסת לבד עם האופוזיציה והח"כים הערבים.

יוזם המהלך הוא יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר. לדבריו, הוא כבר שוחח עם גורמים בבלוק הימין וקיבל את הסכמתם, בין השאר מכיוון מפלגת ימינה. במסגרת מהלך זה מנסה ח"כ זוהר להציג את ההצבעה כחד־צדדית, שבה ישתתפו רק מפלגות האופוזיציה, הח"כים הערבים ויולי אדלשטיין.

יו"ר סיעת הליכוד בכנסת ח"כ מיקי זוהר מהליכוד אמר ל'ישראל היום', כי "מדובר ברגעים עצובים מאוד בפוליטיקה הישראלית שייזכרו לנצח. זה יירשם על שמם של כחול לבן והשמאל לדיראון עולם. הם הפרו כל כלל אפשרי רק כדי לממש את שנאתם היוקדת לראש הממשלה. אין דמוקרטיה אחת בעולם שהחליטה לשנות את נוהלי פגרת הבחירות תוך כדי פגרת הבחירות – רק כדי להפוך את הפרלמנט שלה לכלי משחק פוליטי בידי הרוב".

ח"כ זוהר הוסיף, כי ימליץ לראש הממשלה "שלא להשתתף בפארסה הזו, אך מובן שזה נתון אך ורק לשיקולו הבלעדי. אני מקווה שכל סיעות הקואליציה ייענו להצעתי, אך עדיין מקווה שאדלשטיין ישנה את דעתו ויפסיק את החגיגה הזו". בדבריו מתח זוהר ביקורת על יו"ר הכנסת ואמר, כי הוא מצר על החלטתו לכנס את המליאה, "משום שהוא בעצם הסכים לבקשת השמאל להשתמש בכנסת לקמפיין הבחירות שלהם 'רק לא ביבי', וזה פשוט חבל".

השארת תגובה